Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 травня, 02:46:09

З директорами шкіл у Чернігові укладатимуть контракти та призначатимуть за конкурсом

14.08.2017   08:43

На розгляд депутатів Чернігівської міської ради під час чергової сесії, яка відбудеться 17 серпня, вноситься питання щодо затвердження нового порядку призначення на посаду керівників навчальних закладів системи загальної середньої освіти міста Чернігова.

За новою процедурою вибір тих, хто займе посади керівників загальноосвітніх навчальних та інших закладів, які належать до системи загальної середньої освіти, пропонується здійснювати шляхом  конкурсного відбору. Переможець такого відбору призначатиметься на посаду через укладання з ним контракту.

За таким принципом пропонується призначати нових директорів шкіл. Тим, хто вже працює на цих посадах за звичною формою трудових відносин, може бути запропоновано перейти на контракт за їх згодою.

Як свідчить європейська практика, контракт як форму трудового договору вважають особливо доцільним застосовувати в тих випадках, коли йдеться про найм висококваліфікованих спеціалістів, на яких покладаються важливі обов’язки. Здебільшого ця найбільш гнучка форма трудового договору стосується керівників, робота яких вимагає особливої професійної підготовки, творчих здібностей, ділових якостей та відповідальності. Працівникам, з якими укладаються контракти, зазвичай, створюється також режим найбільшого сприяння, зокрема, більш високий рівень матеріального стимулювання.

Зрозуміло, що від компетенції, кваліфікації, рівня загальної культури та відповідальності директорів шкіл залежить дуже багато. Тому в питаннях призначення на ці особливо відповідальні посади цілком справедливо йдеться як про вищі вимоги, так і про кращу оплату праці.

Розмір виплат за контрактом не може бути меншим, ніж це передбачено чинним законодавством, угодами і колективним договором, але може бути більшим. У контракті також можуть визначатися додаткові надбавки і виплати, премії та винагороди при підведенні підсумків роботи за рік чи за інший період.


Довідково:

Раніше, 15 червня, виконавчий комітет міської ради вже запровадив обов’язкове застосування контрактної форми трудового договору при регулюванні трудових відносин з головними лікарями закладів охорони здоров’я, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Чернігова. Керівники державних, комунальних закладів охорони здоров’я призначатимуться на посаду шляхом укладання з ними контракту строком від 3 до 5 років відповідно до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я».


 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Цікаві факти про алое

Цікаві факти про алое 12:22

Популярна сьогодні кімнатна рослина алое вера бере свій початок з середземноморського регіону. Сьогодні в світі понад двісті видів цих рослин, які в природі зустрічаються в сухих та дуже жарких кліматичних умовах.

Емоційне вигорання: як повернути задоволення від життя та роботи

Емоційне вигорання: як повернути задоволення від життя та роботи 12:02

Постійне перебування в чотирьох стінах, відсутність спілкування з друзями та належної комунікації з колегами, стерті межі між роботою та особистим життям, накопичення стресу та багато інших незручностей, спричинених самоізоляцією, могли спровокувати емоційне вигорання.

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо тушковану капусту

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо тушковану капусту 11:53

Варіантів, як приготувати тушковану капусту, чимало. Але по-справжньому смачною страва вийде, якщо ви будете використовувати тільки свіжі та якісні інгредієнти. Завдяки хорошим продуктам і перевіреним рецептам ви зможете потішити себе та близьких новим «прочитанням» знайомої усім з дитинства їжі.

Свежие тренды в озеленении интерьера — просто добавь зелени

Свежие тренды в озеленении интерьера — просто добавь зелени 11:40

По мнению дизайнеров лучший способ освежить пространство — добавить в него зелени.

Гороскоп на наступний тиждень 25-31 травня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 25-31 травня 2020 року 11:32

На вас звалиться забагато інформації, захочеться бути активнішими, а для успішної діяльності необхідні різноманітність і зміни. На тижні контакти і кореспонденція стануть головними сферами життя. Взаємовідносини і спільна діяльність з братами, сестрами і сусідами особливо ефективна у цей період. Посилюється пристрасть до представників протилежної статі, можливе, відновлення колишніх романтичних зв’язків, однак, справжнє положення речей побачити та усвідомити складно.