Офіцери-випускники військових вишів підвищили бойову майстерність
Закінчився інструкторсько-методичний збір молодих офіцерів, які проходять службу у військових частинах оперативного командування "Північ" Сухопутних військ Збройних Сил України.
Проходив він на базі 1-ї танкової бригади та тривав п’ять днів. За цей час лейтенанти більш глибоко вивчили як теорію та методику військової справи, так і покращили свої практичні вміння у бойовому мистецтві.
З початком зборів офіцерів вітав командуючий військ оперативного командування "Північ" генерал-майор Вячеслав Назаркін, який наголосив на особистій відповідальності кожного командира за своїх підлеглих. "Ви будете приймати серйозні рішення під час підготовки та ведення бою, виконання бойових задач, а тому захист особового складу та збереження життя військовослужбовців – найважливіше завдання", - звернувся командуючий.
Перший день був присвячений лекційним заняттям. Зокрема військовослужбовці ознайомилися з напрямками роботи та основними завданнями оперативного командування "Північ", дізналися про особливості виконання завдань в зоні АТО, виконання Мінських домовленостей та порушення їх з боку ворога.
Протягом трьох днів офіцери займалися практично. Вони відпрацювали заняття з інженерної підготовки, тактичної медицини, стрільбу з семи видів зброї, підготовку зі зв'язку та ін. Заключним етапом зборів стали практичні заняття з водіння: здали дві контрольні вправи з водіння гусеничних та колісних бойових машин. Своєрідним випробуванням для молодих офіцерів стали заняття з військової топографії, у ході яких військові протягом години орієнтувалися в лісі, знаходячи об’єкти по азимуту.
"Хоч ми і маємо основний багаж знань та навичок, які отримали у навчальному закладі, такі збори для кожного з нас – дуже корисні. Ми отримали більш ґрунтовне оволодіння зброєю, технікою, машинами", - говорить про важливість подібних заходів лейтенант Віталій з 58 ОМПБр.
Необхідність та результативність зборів відмічають і самі інструктори, адже завдяки додатковому навантаженню недавні випускники мають змогу заповнити прогалини саме в практичній частині оволодівання бойовим мистецтвом.
Серед молодих офіцерів-учасників заходу - піхотинці, розвідники, зв’язківці, танкісти, інженери, медики, офіцери з морально-психологічного забезпечення та ін. Стіни навчальних закладів вони покинули у лютому-квітні, та вже деякі з них встигли відчути на собі особливості служби в зоні проведення антитерористичної операції. Попри це учасники бойових дій вкотре наголошують на важливості подібних заходів. Ці збори, які вже за десятки років стали традиційні, ще раз підтверджують їх необхідність для підготовки професійних та відповідальних офіцерських кадрів у ЗСУ.
В останній підсумковий день зборів проаналізував результати навчань та оцінки офіцерів начальник штабу – перший заступник командувача військ оперативного командування "Північ" генерал-майор Володимир Кравченко. Він поцікавився проблемами та сказав напутні слова молодому поколінню.
"Ви – молоді, і тільки зараз, з чистого аркуша, розпочинаєте свою кар’єру військового. Та ви – вже офіцери, дехто побував у зоні проведення АТО. Тому від ваших мудрих та виважених рішень буде залежати не тільки ваш авторитет, а й успіх та збереженість підпорядкованого вам підрозділу. Тому навчатися і вдосконалюватися треба завжди, у тому числі прислуховуватися і до старших за вас підлеглих. Збройні Сили України на вас покладають надії, бо саме з таких, як ви, потім виходять професійні командири батальйонів та бригад", - сказав генерал-майор В.Кравченко.
Після підбиття підсумків офіцери відправилися на службу у свої військові частини.
Оперативне командування «Північ»
Останні новини Чернігівщини
В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06
Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04
Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54
З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.
29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression