Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 грудня, 09:15:19

Діти — у фокусі уваги органів влади та громадськості

30.05.2017   09:40Агенцiя

Як діяти в інтересах дітей, забезпечити право дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування дітей, на сімейне виховання, дати можливість дітям з особливими потребами інтегруватися в суспільство, попередити підліткову агресію — про це говорили 29 травня на прес-брифінгу в ОДА представники влади та інститутів громадянського суспільства.

Начальник Служби у справах дітей ОДА Людмила Зеленько зауважила, що останнім часом прийнято ряд законодавчих ініціатив, спрямованих на удосконалення системи забезпечення прав дитини. Зокрема, запроваджено нову форму підтримки сімей та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, — патронат над дитиною, відтепер нормативно передбачено структурний підрозділ у справах дітей в об’єднаних територіальних громадах.

В області діє програма із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2016-2020 роки. Наразі місцеві органи влади опрацьовують варіанти придбання помешкань. У цьогорічних планах — житло для 37 осіб. 10% співфінансування надасть бласний бюджет.

Людмила Зеленько зазначила, що у сфері уваги фахівців служб у справах дітей —  понад три тисячі дітей, які мають складні життєві ситуації. З початку року майже 1700 з них отримали психологічну, соціальну  та  правову допомогу.

Для тих дітей, які зазнали насильства, залишились поза сімейним оточенням або мають конфлікт з батьками, в області діють три центри соціально-психологічної реабілітації дітей  — у Чернігові, Ніжині та селі Хмільниця Чернігівського району. Починаючи з 2016 року, фахівці цих установ надали допомогу більш ніж 2,5 тисячі дітей, лише цьогоріч — 165 вихованцям.

До речі, зі своїми проблемами діти та батьки можуть звернутися, зателефонувавши та «Телефон Довіри» 0 800 500 241, що діє при Чернігівському центрі.

Говорила очільник Служби і про забезпечення права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання та розвиток у сім’ї. В області проживає 2041 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. З них 1385 батьківску увагу отритмують в сім’ях опікунів, піклувальників, 478 — у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

Наразі кількість вихованців в альтернативних формах сімейного виховання перевищила кількість таких дітей в інтернатних закладах у 3,8 разу. Так, в 207 прийомних сім’ях та 25 ДБСТ проживає 478 дітей. При цьому в інтернатах закладах — 126 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Всього впродовж цього року знайшли нових батьків або були повернуті у сім’ї 131 дитина, з яких, зокрема, 17 усиновлені громадянами України та 10 іноземцями, 11 — влаштовані у ПС та ДБСТ, 5 – повернуті біологічним батькам.

Долучилися до розмови і представники громадських організацій, які тісно співпрацюють з ОДА у сфері захисту дітей, — голова правління Чернігівського міського громадського об’єднання  інвалідів «Шанс» Світлана Федорова, керівник громадської організації «МАРТ», голова правління Освітнього дому прав людини в Чернігові Сергій Буров, голова громадської організації «Міський молодіжний центр «Жменя» Регіна Гусак.

Вони акцентували на важливості тісної взаємодії в інтересах дітей, поділилися своїми напрацюваннями, а також повідомили про заходи, які будуть організовані для дітей та їхніх батьків найближчим часом.

Зокрема, директор комплексної ДЮСШ № 1 Сергій Романчук презентував проведення на веслувальній базі спортшколи 2 червня традиційного заходу «Особливий день — для особливих дітей» з нагоди Міжнарожного дня захисту дітей.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:12

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

4 грудня: цей день в Україні і світі

4 грудня: цей день в Україні і світі 09:09

ДЕНЬ 651 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 651 RUSSIAN AGRESSION

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті 10:39

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр відкрила резиденцію Санти для дітей віком від 5 до 14 років. Упродовж грудня малеча може надсилати свої листи зимовому чарівнику, а наприкінці року кожна дитина отримає відповідь Санти та подарунок.

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти 10:36

Протягом двох днів журналісти Чернігівської області вчилися писати грантові заявки на медійні проекти, їх реалізовувати та правильно звітувати.

Забруднення земель та зловживання службовим становищем: правоохоронці скерували до суду провадження щодо чиновника Носівської міськради 10:26

На Чернігівщині слідчі поліції завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо посадовця, причетного до забруднення понад 3,4 га землі та безпідставної сплати з місцевого бюджету більш як 350 тисяч гривень приватній фірмі.