Енергоефективні заходи в Чернігові: особливості реалізації
Попередити перетворення власного житла у «пожирача коштів» можна за допомогою методів енергозбереження. Що для цього потрібно, розглядали на інформаційній зустрічі «Впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках», яку 19 травня провела в Чернігівському міському центрі зайнятості Громадянська мережа ОПОРА.
«Термомодернізація – один з інструментів, який надає жителям багатоквартирних будинків можливості економії та покращення умов проживання. Будинки, у яких створено ОСББ, можуть скористатися програмою державної підтримки, що передбачає відшкодування суми кредиту на енергоефективні заходи. Для придбання енергоефективних матеріалів та обладнання держава компенсує 40% тіла кредиту для об’єднань співвласників і 70% для будинків, у яких є отримувачі субсидій», - пояснює місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.
Взяти участь в програмі можуть і власники індивідуальних будинків. Наприклад, за умови придбання «негазових» котлів компенсація складатиме 20%, а на придбання енергоматеріалів та обладнання – 30% тіла кредиту.
Після правильної реалізації енергоефективних заходів суми у платіжках зменшуватимуться за рахунок економії ресурсів.
Для детальнішого вивчення обговорених питань учасники зустрічі отримали інформаційні матеріали, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Останні новини Чернігівщини
Захисник із Чернігова, який відкрив бізнес завдяки ветеранським грантам, планує його масштабувати 09:30
На запрошення ветерана, а нині підприємця Євгена Смаги, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус ознайомився з роботою його бізнесу. У Чернігові чоловік відкрив автомийку «Водолій». Бізнес працює більш ніж пів року.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще п'ять чернігівців 09:35
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 2 квітня затвердив чергові рішення комісій із розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.
Начальник поліції Чернігівщини Іван Іщенко відзначив за самовіддану службу кінологів 09:13
З нагоди Дня кінологічної служби начальник ГУНП в Чернігівській області Іван Іщенко відзначив поліцейських кінологічного центру разом з їх службовими собаками.
Чернігівщина підключить 20 когенераційних установок у межах підготовки до зими 08:44
Чернігівська область підключить до мережі 20 когенераційних установок загальною електричною потужністю 27,4 МВт та тепловою — 26,9 МВт у межах підготовки до наступного опалювального сезону. На це уряд виділив 63 млн грн для Чернігівщини.
03 квітня: цей день в Україні і світі 08:13
День 1500 Російська агресія - Day 1500 Russian aggression