Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 квітня, 18:27:39

ЗНО на старті: що варто запам’ятати перед випробуванням?

19.05.2017   10:36Агенцiя

Майбутніх абітурієнтів та випускників шкіл просять бути уважними не лише під час виконання завдань ЗНО, а і готуючись до нього.

Адже без повного пакету документів (сертифікат ЗНО, документ, що посвідчує особу (серія та номер якого зазначені у Сертифікаті) та запрошення-перепустка) до пункту тестування не потрапити. Отже, можна проґавити можливість вступу до вищого навчального закладу.

На цьому під час брифінгу в облдержадміністрації наголосила директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва.

Для тих, хто з якоїсь причини запізнився (не з’явився у відповідний час та у потрібному місці), теж є рекомендації щодо подальших дій.
 
— Пам’ятайте, що безпосередньо під час тестування правила забороняють випускникам не просто користуватися, але і взагалі мати при собі засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими технічних засобів чи пристроїв. Зокрема, до забороненого переліку входять і навушники та флешки, — зауважила Світлана Сакаєва.

Основна особливість ЗНО 2017 року — поєднання державної підсумкової атестації для випускників загальноосвітніх навчальних закладів зі вступною кампанією. Тобто — від традиційних іспитів у школах відмовилися.

Тож варто зважити, що власна халатність коштуватиме не лише втраченого року вступної кампанії, а й зіпсує атестат — за ануляції результатів ЗНО в головний шкільний документ поставлять один бал.

Розпочнеться ЗНО 23 травня тестуванням з української мови і літератури, а завершиться 16 червня випробовуванням з хімії. Додаткова сесія відбудеться з 3 по 12 липня.

На Чернігівщині для проведення ЗНО створено 6 освітніх округів: Чернігів, Прилуки, Мена, Ніжин, Корюківка і Бахмач. Загалом в цих округах працюватимуть 30 пунктів проведення тестування. Абітурієнти з Новгород-Сіверського району для більш зручного доїзду матимуть змогу складати ЗНО в м. Шостка (Сумська область).

Для участі в тестуванні зареєструвалось 6777 учасників, минулого року — 7494. Зменшення кількості охочих пов’язано з тим, що цього року для вступу до ВНЗ діятимуть також сертифікати 2016 року.

Для учасників тестування з особливими потребами створять спеціальні умови. Крім того, для них продовжено час на виконання завдань — до 30 хвилин.

До слова, вдосконалювати систему доступу до проходження ЗНО для людей з інвалідністю планують і надалі. Так, з 2019 року завдання друкуватимуть шрифтом Брайля.

Також Світлана Сакаєва розповіла, що протягом березня–травня Київським регіональним центром спільно з органами управління освітою та навчальними закладами проводилась апробація нового формату завдань для сертифікаційних робіт з іноземних мов. На Чернігівщині у цьому проекті взяли участь 6 навчальних закладів.

Крім того, один з навчальних закладів Чернігова залучений до пілотного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA – 2018 в Україні.

Довідково: Програма PISA – 2018 має на меті порівняти освітні системи близько 80 країн світу через вимірювання компетентностей учнів із читання, математики та природничих дисциплін, прямо не пов’язаних з оволодінням шкільними програмами. Крім того, велика увага у дослідженні PISA приділяється вивченню факторів, що впливають на успішне навчання учнів. Програма не перевіряє рівень навчальних досягнень учнів, натомість оцінює, наскільки учень зможе використовувати знання й уміння, отримані в школі, за можливих життєвих труднощів і викликів.

У серпні 2017 року проводитиметься вступне випробування для здобуття ступеня вищої освіти магістра за спеціальністю «Право». Пункти тестування діятимуть в обласних центрах.

Усі новини про перебіг та підготовку до ЗНО, а також можливу апеляцію результатів розміщено на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадмінстрації

Останні новини Чернігівщини

Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34

Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27

У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05

Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:24

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23

Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.