Ресурси і гроші: що будуть економити студенти
Важливість кількості ресурсів та особливості поводження з ними представники ОПОРИ обговорили 10 травняпід час інформаційної зустрічі «Зберігаючи енергоресурси, зберігаєш гроші. Прості поради енергозбереження в побуті».

Відкритийзахід відвідали студентиЧернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. Молодь активно долучилася до обговорення та пропонувала власне бачення, як користуватися спільними благами.
Учасники отрималиінформаційні матеріализ детальними порадами щодо управління житлом, підготовлені в рамкам Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Присутні дізналися про методи економії енергії в домашніх умовах:
- 75-80% електроенергії дозволяє зберегти заміна звичайних лампочок на енергозберігаючі, оскільки їхня світловіддача в середньому у п’ять разів більша;
- Щільно закриті двері та вікна дозволять утримати тепло в приміщенні. Так само, як і закриті шпарини.
- Встановлення лічильників дозволить платити лише за те, що ви споживаєте, і контролювати цей процес. Наприклад, якщо приймати душ замість ванни, тільки за тиждень можна зекономите 400 л води.
- Купуючи електричні прилади, звертайте увагу на маркування від класу А до G. Клас А ++ – найбільш економні.
- Прилади, які працюють у режимі очікування, продовжують використовувати енергію. Тому слід вимикати їх повністю.
«Наразі ефективне використання ресурсів – важливе питання для більшості країн, які бажають зберегти невідновлювані ресурси та посилити використання альтернативних джерел енергії. Студенти, як майбутні державотворці та активні громадяни, мають усвідомлювати їхній безпосередній вплив на країну, в якій вони живуть», – зауважила місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).