Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 травня, 09:59:42

Ресурси і гроші: що будуть економити студенти

10.05.2017   17:33Агенцiя

Важливість кількості ресурсів та особливості поводження з ними представники ОПОРИ обговорили 10 травняпід час інформаційної зустрічі «Зберігаючи енергоресурси, зберігаєш гроші. Прості поради енергозбереження в побуті».

Відкритийзахід відвідали студентиЧернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. Молодь активно долучилася до обговорення та пропонувала власне бачення, як користуватися спільними благами.

Учасники отрималиінформаційні матеріализ детальними порадами щодо управління житлом, підготовлені в рамкам Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».   

Присутні дізналися про методи економії енергії в домашніх умовах:
- 75-80% електроенергії дозволяє зберегти заміна звичайних лампочок на енергозберігаючі, оскільки їхня світловіддача в середньому у п’ять разів більша;
- Щільно закриті двері та вікна дозволять утримати тепло в приміщенні. Так само, як і закриті шпарини.
- Встановлення лічильників дозволить платити лише за те, що ви споживаєте, і контролювати цей процес. Наприклад, якщо приймати душ замість ванни, тільки за тиждень можна зекономите 400 л води.
- Купуючи електричні прилади, звертайте увагу на маркування від класу А до G. Клас А ++ – найбільш економні.
- Прилади, які працюють у режимі очікування, продовжують використовувати енергію. Тому слід вимикати їх повністю.

«Наразі ефективне використання ресурсів – важливе питання для більшості країн, які бажають зберегти невідновлювані ресурси та посилити використання альтернативних джерел енергії. Студенти, як майбутні державотворці та активні громадяни, мають усвідомлювати їхній безпосередній вплив на країну, в якій вони живуть», – зауважила місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Останні новини Чернігівщини

Презентована продукція ДК

Презентована продукція ДК "Укрторф" 09:46

25 травня у приміщенні будинку засідань обласної ради в рамках наради з питань розвитку Державного підприємства «Чернігівторф» відбулась презентація продукції торфовидобувних підприємств Державного концерну «Укрторф».

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській 09:36

У Чернігові на вулиці Київській тривають роботи з заміни магістральних водогону та каналізації. Щоби при цій заміні жителі вулиці не лишалися без води, КП «Чернігівводоканал» поетапно робить тимчасові перепідключення цих абонентів на водопостачання по тимчасовій схемі.

Обласна влада та концерн

Обласна влада та концерн "Укрторф" обговорили варіанти виведення торф'яної галузі з кризи 09:24

Обласна влада готова підтримати розвиток торф’яної галузі на Чернігівщині. Але на чолі ДП «Чернігівторф» повинна стати людина, яка матиме конкретний план виводу підприємства зі стагнації.

Пріорітетне завдання - дитина має виховуватися у сім’ї

Пріорітетне завдання - дитина має виховуватися у сім’ї 09:18

В країні продовжується реформування системи догляду та виховання дітей. Метою реформи є скорочення кількості інтернатних закладів. Замість них у громадах області має запрацювати система надання соціальних, освітніх та медичних послуг для дітей та їх батьків.