Основні напрями діяльності місцевих органів влади щодо захисту прав та законних інтересів дітей
Тематичний короткотерміновий семінар щодо захисту прав та законних інтересів дітей проводиться Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 25–26 квітня.

Навчання проводиться для керівників служб у справах дітей райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад Ніжина, Прилук, Новгород-Сіверського, Деснянської та Новозаводської районних у м. Чернігові рад.
Учасники семінару ознайомляться з основними напрямами діяльності органів місцевої влади щодо захисту прав, свобод та законних інтересів дітей; складовими захисту прав дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, в умовах децентралізації влади.
Тематика наступних лекцій та конверсаторіумів стосуватиметься соціально-правового захисту дітей, які перебувають у центрах соціально-психологічної реабілітації дітей; захисту інформації в Єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти»; питань створення та функціонування сімей патронатних вихователів; особливостей реалізації інформаційного законодавства у діяльності органів влади.
Далі обговорюватимуться актуальні аспекти діяльності служб у справах дітей щодо усиновлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, ведення обліку кандидатів в усиновлювачі, здійснення нагляду за усиновленими дітьми, аналіз річних звітів щодо обліку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (звіт 1-ОПС); питання функціонування прийомних сімей (ПС) та дитячих будинків сімейного типа (ДБСТ) в області.
Керівники служб у справах дітей візьмуть участь у «круглих столах», під час яких обговорюватиметься стан реалізації прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання у сімейному оточенні та міжвідомча взаємодія у вирішенні проблем соціально-правового захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.
Останні новини Чернігівщини
Успіхи чернігівських біатлоністів на чемпіонаті України! 16:54
У Львівській області завершився чемпіонат України з літнього біатлону серед юнаків та дівчат.

Чернігівські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищив допустиму межу майже у 15 разів 16:52
Поліцейські відділу реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління викрили 41-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння (3,05 проміле). На правопорушника складено адміністративні матеріали.

Директор підприємства підозрюється у самовільному зайнятті земель історико-культурного призначення 16:51
За процесуального керівництва Козелецької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору сільськогосподарського підприємства у самовільному зайнятті земельної ділянки земель історико-культурного призначення, вчиненому повторно (ч. 2 ст. 197-1 КК України).
Швейцарська підтримка допомогла відновити гімназію №13 і створити сучасний освітній простір 16:44
1 вересня у Чернігові відновила роботу гімназія №13, яка зазнала пошкоджень під час бойових дій у 2022 році.

У серпні в Чернігові народилося 169 малюків 16:38
Упродовж серпня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради на світ з’явилося 169 немовлят.