Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 1 червня, 19:53:59

В Чернігівський області працює 956 науковців, які мають ступінь доктора або кандидата наук

19.05.2012   16:54

Чисельність фахівців вищої кваліфікації, які працюють у різних сферах економіки нашого регіону, продовжує зростати. Так, станом на 1 жовтня 2011р. в області працювало на 7,5% більше докторів і кандидатів наук, ніж на відповідну дату 2010 р. Чисельність докторів наук збільшилася на 9%, кандидатів наук – на 7,4%.

У 2011 р. дипломи доктора і кандидата наук отримали 44 особи, серед яких майже 90% – кандидати наук.

В останні роки спостерігається зростання кількості жінок-науковців. Чисельність жінок-фахівців вищої кваліфікації на 1 жовтня 2011р. порівняно з відповідною датою попереднього року збільшилася на 11,4%, у т.ч. докторів наук – на 26,7%, кандидатів – на 10,8%.

Більше 80% науковців працює у вищих навчальних закладах області, кожний сьомий – у наукових установах, музеях та архівах.

У минулому році 96 фахівців підготували 348 наукових праць, що вийшли у фахових виданнях, рекомендовані вченими радами, 8 науковців фігурували як автори (співвиконавці) у 18 заявках на отримання охоронних документів на об’єкти права інтелектуальної власності.

Розробки чернігівських учених були гідно оцінені науковими колами: 43 висококваліфіковані спеціалісти були обрані до академій наук різних профілів, зокрема одного науковця обрано до міжнародної академії, двох – до іноземних академій, 5 фахівців представляли державні академії та 35 – галузеві.

Переважна більшість науковців вищої кваліфікації області зосереджена в організаціях Міністерства освіти та науки – 673 особи, або 70,4% від загальної чисельності.

Останні новини Чернігівщини

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова 19:27

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко представив колективу Менської районної державної адміністрації нового керівника – Євгена Соловйова.

У Чернігівській ОДА жінкам урочисто вручили відзнаки

У Чернігівській ОДА жінкам урочисто вручили відзнаки "Мати-героїня" 18:53

1 червня заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Андрій Подорван урочисто вручив державну нагороду — почесне звання «Мати-героїня» жінкам Чернігівщини, які виховують п’ять і більше дітей.

Обласна організація Національної спілки краєзнавців України відзначає 95 річницю

Обласна організація Національної спілки краєзнавців України відзначає 95 річницю 18:20

Днями у Чернігівській обласній державній адміністрації з нагоди 95-річчя краєзнавчого руху в Україні, відбулася зустріч нагоди 95-річчя краєзнавчого руху в Україні. У ній взяли участь Андрій Подорван, заступник голови Чернігівської ОДА, Олександр Коваленко, голова Чернігівського обласного осередку Національної спілки краєзнавців України, Андрій Курданов, голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України, науковці та краєзнавці.

Карантинний ринок праці

Карантинний ринок праці 15:25

З початку карантину лави безробітних поповнили 9,1 тис. осіб, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. В середньому щоденно в службі зайнятості в карантинний період реєструвалося 183 безробітних проти 89-ти у 2019 році.

Упродовж минулого тижня підрозділи УДСНС України у Чернігівській області 51 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня підрозділи УДСНС України у Чернігівській області 51 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:10

Упродовж минулого тижня з 25 травня по 1 червня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 198 чоловік особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини