Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 жовтня, 11:21:40

Чернігівським підприємцям — про програми ЄС з підтримки бізнесу

13.04.2017   10:09Агенцiя

Як долучитися до міжнародних грантів та отримати пільгові кредити — говорили 11 квітня з підприємцями Чернігівщини під час третьої панелі форуму «Угода про асоціацію з ЄС: можливості малого та середнього бізнесу».

Про дві програми ЄС, які надають підтримку малим та середнім підприємствам, розповіла представник Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олександра Федорко.

У лютому цього року прийнято Закон України «Про ратифікацію Угоди між Урядом України і Європейським Союзом про участь України в програмі ЄС “Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)”». Таким чином Україна стала восьмою учасницею програми COSME, поряд з Албанією, Вірменією, Македонією, Молдовою, Сербією, Туреччиною та Чорногорією.

COSME (Competiveness of Small and Medium Enterprises) — набір тематичних проектів та програм на 2014–2020 роки із загальним бюджетом 2,3 мільярда євро. Перелік цих проектів щорічно визначається Європейською комісією та викладається в Робочій програмі. Цей документ для України на 2017-й рік складається із 23 підпрограм, які класифіковано за трьома напрямками: полегшення виходу на зовнішні ринки, поліпшення умов для конкурентоспроможності та формування культури ведення бізнесу.

До речі, підтримуються проекти різної тематики, включаючи туризм, хімічну галузь, полегшення доступу до держзакупівель, зниження адміністративного навантаження, захист прав інтелектуальної власності для компаній, що працюють в країнах, які не є членами ЄС.

Взяти участь у проектах COSME можуть представники малого та середнього бізнесу, громадські організації, установи, агенції регіонального розвитку, освітні установи, а також бізнес-асоціації, профспілки, кластери та органи державної влади.

Ще одна програма ЄС, найбільша з фінансування науки та інновацій загальним бюджетом близько 80 мільярдів євро на 2014–2020 роки, — «Горизонт 2020». Вона поділена на три основні напрямки: передова наука, лідерство в галузях промисловості та суспільні виклики. Зазначені напрямки, у свою чергу, поділені на кілька тематичних конкурсів.

Основні умови участі у проектах програми «Горизонт 2020» – актуальна дослідницька тема, щонайменше два партнери з європейських країн (країни-члени ЄС або країни – асоційовані члени програми «Горизонт 2020») і заявка англійською мовою.

Як зазначила координатор консорціуму EEN–Ukraine Олена Фесенко, у 2011 році Україна приєдналася до Європейської мережі підприємництва EEN (Enterprise Europe Network) шляхом створення консорціуму, до якого увійшли представники бізнесу та державних установ, а також наукові організації. Олена Фесенко детально зупинилася на механізмі його функціонування.

Консорціум EEN повинен максимально інформувати щодо можливостей програм COSME, «Горизонт 2020» та інших проектів фінансової підтримки ЄС, доступних для України. Учасники консорціуму відповідають на запити європейських учасників EEN, роблять вибіркову оцінку проектів комерційних та технологічних профілів, навчають користуванню системою. Також надають підтримку потенційним учасникам з пошуком партнерів з ЄС для участі в проектах.

Говорили учасники форуму і про проект ЄС FORBIZ. Він працює у рамках європейської ініціативи EU4Business на підтримку реформ в Україні та її економічного відновлення.

Зазначили і про співпрацю України з міжнародними фінансовими організаціями, зокрема, Європейським інвестиційним банком (ЄІБ).


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Бібліотеки Чернігівщини отримали книгу, на яку чекали по всій Україні

Бібліотеки Чернігівщини отримали книгу, на яку чекали по всій Україні 10:48

Щороку у жовтні більшість країн проводить місяць підвищення обізнаності про рак молочної залози. Цього року до нього долучились і бібліотеки Чернігівщини.

Чернігів: відбулося покладання квітів до братської могили воїнів

Чернігів: відбулося покладання квітів до братської могили воїнів 10:40

У Чернігові у сквері ім.М.Попудренка відбулося покладання квітів до братської могили воїнів, які загинули восени 1943 року під час вигнання нацистських окупантів.

Владислав Атрошенко: Як міський голова я маю зобов’язання тільки перед виборцями

Владислав Атрошенко: Як міський голова я маю зобов’язання тільки перед виборцями 10:17

Будемо відпрацьовувати всі разом, - з таких слів чернігівський міський голова Владислав Атрошенко почав першу після виборів і свого обрання на другий термін щотижневу розширену нараду в Чернігівській міській раді.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:06

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:57

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 27 жовтня до 8:00 28 жовтня 2020 року.