Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 1 червня, 20:47:04

Формування трудових ресурсів повинно починатися зі школи

30.03.2017   08:04Агенцiя

Про сприяння формуванню в учнів усвідомленого підходу до вибору професії та майбутнього місця працевлаштування йшлося на семінарі, який проведено 28 березня в рамках реалізації Програми професійної орієнтації молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей в Чернігівській загальноосвітній школі № 20 для вчителів трудового навчання.

Участь у заході взяли і представники обласної служби зайнятості.

На думку організаторів, оскільки сучасний ринок праці потребує кваліфікованих робітничих кадрів, спеціалістів інженерно-технічних напрямків та високотехнологічних галузей економіки, то саме вчителі трудового навчання здатні виявити у дітей наявні здібності до технічних видів діяльності та допомогти здобути необхідні навички володіння інструментами.

Фахівець з профорієнтації обласного центру зайнятості Оксана Полевіченко поінформувала присутніх про професії, які користуються попитом на регіональному ринку праці. За її словами, сьогодні не вистачає робочих рук.

Про це свідчить переважна більшість вакансій, які реєструють у службі зайнятості роботодавці. Найбільший попит - на робітників будівельної галузі, промислового виробництва, з обслуговування та експлуатації технологічного устаткування, працівників торгівлі та сфери послуг.

Отож затребуваними є водії, трактористи, слюсарі, електрогазозварники, електромонтери, токарі, продавці, кухарі, офіціанти, швачки тощо. До того ж, висококваліфікованим робітникам роботодавці нашої області готові платити заробітну плату від 5 до 10 тисяч грн., тоді як фахівцям з вищою освітою, таким як бухгалтер, фармацевт, маркетолог, нерідко пропонують заробіток на рівні мінімального розміру.

Також Оксана Полевіченко акцентувала увагу присутніх на різнопланових формах профорієнтаційної роботи, які фахівці служби зайнятості пропонують учням. Зокрема це Дні відкритих дверей центрів зайнятості та начальних закладів, акції «Випускник», ярмарки професій, профорієнтаційні уроки, профдіагностичне тестування, індивідуальні консультації щодо вибору майбутньої професії.

Служба зайнятості готова сприяти в організації профорієнтаційних екскурсій на підприємства, зустрічей з представниками різних професій, конкурсів, вікторин, квестів. Остання новація, якою служба зайнятості готова поділитися з освітянами – профорієнтаційний мультсеріал, який допоможе учням обрати ідеальну для себе професію, оволодіти технікою пошуку роботи.

Останні новини Чернігівщини

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова 19:27

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко представив колективу Менської районної державної адміністрації нового керівника – Євгена Соловйова.

У Чернігівській ОДА жінкам урочисто вручили відзнаки

У Чернігівській ОДА жінкам урочисто вручили відзнаки "Мати-героїня" 18:53

1 червня заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Андрій Подорван урочисто вручив державну нагороду — почесне звання «Мати-героїня» жінкам Чернігівщини, які виховують п’ять і більше дітей.

Обласна організація Національної спілки краєзнавців України відзначає 95 річницю

Обласна організація Національної спілки краєзнавців України відзначає 95 річницю 18:20

Днями у Чернігівській обласній державній адміністрації з нагоди 95-річчя краєзнавчого руху в Україні, відбулася зустріч нагоди 95-річчя краєзнавчого руху в Україні. У ній взяли участь Андрій Подорван, заступник голови Чернігівської ОДА, Олександр Коваленко, голова Чернігівського обласного осередку Національної спілки краєзнавців України, Андрій Курданов, голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України, науковці та краєзнавці.

Карантинний ринок праці

Карантинний ринок праці 15:25

З початку карантину лави безробітних поповнили 9,1 тис. осіб, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. В середньому щоденно в службі зайнятості в карантинний період реєструвалося 183 безробітних проти 89-ти у 2019 році.

Упродовж минулого тижня підрозділи УДСНС України у Чернігівській області 51 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня підрозділи УДСНС України у Чернігівській області 51 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:10

Упродовж минулого тижня з 25 травня по 1 червня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 198 чоловік особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини