Чернігівські студенти знають правила енергозбереження
Перетворення будинку в об’єкт економії можливе за рахунок використання енергоефективних інструментів. Яких саме, розглядали під час інформаційної зустрічі «Альтернативні джерела енергії – будуємо майбутнє разом» 22 березня зі студентами в Чернігівському національному технологічному університеті. Захід провела Громадянська мережа ОПОРА.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець розповіла охочим про елементарні методи економії ресурсів у будинку. Адже навіть якщо неправильно чистити зуби, можна даремно витратити 10 літрів води.
Кожна наша дія може або призвести до втрат, або сприяти економії.
«Якщо пересічні жителі, а особливо молодь, поінформовані про свої можливості – вони здатні реалізувати власний план покращення житла та збільшити економію. Варто звертати увагу не тільки на контроль кількості води, важливо також вчасно ремонтувати несправні речі.
Наприклад, через зламаний туалетний бачок може «зникнути» аж до 2 000 літрів води. Якщо кожен буде слідкувати за тим, як ефективніше використати ресурси, ми не тільки будемо їх зберігати, а й платитимемо менше», – наголосила Наталя Висіканець
Учасники зустрічі визначали найпопулярніші альтернативні джерела енергії та згадали про власні розробки університету, а саме портативні сонячні батареї.
Студенти дізналися, що зараз є безліч варіантів використання сонячної енергії, і не тільки у південних регіонах. Відтак, у Чернігові вже діє перша сонячна електростанція, гідроелектростанція, деякі жителі тільки почали використовувати сонячні батареї. Зараз місто ще розвиває цю сферу, але помітний потенціал.
Крім того, студенти отримали інформаційні матеріали про програму підтримки заходів з енергоефективності та про особливості збереження тепла в приміщеннях, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.