Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 травня, 15:40:28

За актуальною професією – на навчання до професійно-технічних навчальних закладів міста

23.03.2017   09:07

Де здобути затребувану на ринку праці професію, щоб з дипломом на руках не поповнити лави безробітних, 21 березня дізналися випускники п’яти чернігівських шкіл.

У рамках реалізації Програми професійної орієнтації молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей обласна служба зайнятості спільно з Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти в Чернігівській області та управлінням освіти Чернігівської міської ради організували для них екскурсії до професійно-технічних навчальних закладів міста.

На гостинах у Чернігівського вищого професійного училища побували учні школи №4 та №18, у будівельного ліцею – випускники школи № 33, у професійного ліцею залізничного транспорту – школи № 2 та № 9.

Освітяни залюбки показали гостям навчальні кабінети, виробничі майстерні та лабораторії, ознайомили з історією створення закладів, їх гордістю, а саме: відомими випускниками та кваліфікованими педагогами, поділилися планами на майбутнє. На власні очі школярі переконалися, що заклади мають сучасне обладнання, устаткування та технічні засоби.

Після закінчення навчання, маючи за плечима потрібні для роботи знання та вміння, а у кишені - диплом з робітничою професією, проблем з працевлаштуванням не буде – запевняють освітяни та фахівці служби зайнятості. Адже саме робітнича професія – наразі є запорукою професійного успіху та найефективнішим механізмом захисту від безробіття.

У Чернігівському будівельному ліцеї, наприклад, можна здобути такі професії: штукатур, монтажник гіпсокартонних конструкцій, маляр, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування; електрогазозварник, електрозварник ручного зварювання, електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах, лицювальник-плиточник, столяр будівельний, різьбяр по дереву та бересту, муляр, монтажник систем утеплення будівель.

Чернігівське вище професійне училище запрошує на навчання за такими професіями та спеціальностями: верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням, слюсар з механоскладальних робіт, слюсар-ремонтник, слюсар з ремонту автомобілів, рихтувальник кузовів, токар, фрезерувальник, агент з постачання, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, декоратор вітрин.

Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту готує кваліфікованих працівників залізничних та будівельних професій.

Зокрема, помічник машиніста електровоза, помічник машиніста тепловоза, слюсар з ремонту рухомого складу, монтер колії, провідники пасажирського вагону, кухар, кондитер, електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж, електромонтажник силових мереж та електроустаткування, штукатур, маляр, лицювальник-плиточник, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування, електрогазозварник, електрогазозварник ручного зварювання, монтажник гіпсокартонних конструкцій, монтажник систем вентиляції, кондиціонування повітря, пневмотранспорту й аспірації, охоронник, електромонтер охоронно-пожежної сигналізації.

Здобувши одну з цих професій можна не тільки знайти гідну роботу, а й започаткувати власний бізнес.


Валентина Федусь
 

Останні новини Чернігівщини

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями 14:49

Формування структури цілей та завдань майбутньої стратегії розвитку – ключове питання, що обговорювалося під час третього засідання робочої групи Кіптівської об`єднаної територіальної громади – це основа головного планувального документу громади.

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію 14:41

Станом на 11 годину 30 травня в Чернігівській області + 13 випадків коронавірусу.

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні  коштами комунального підприємства та службовій недбалості

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні коштами комунального підприємства та службовій недбалості 12:52

Прокуратура Чернігівської області повідомила про підозру у службовій недбалості та заволодінні чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем головному бухгалтеру одного з комунальних підприємств області ( ч. 2, ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України).

Корюківські патрульні відсторонили водія напідпитку від кермування автівкою

Корюківські патрульні відсторонили водія напідпитку від кермування автівкою 12:37

Відпрацьовуючи територію району, співробітники групи реагування патрульної поліції відсторонили від кермування 60-річного місцевого мешканця, який сів за кермо напідпитку.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:21

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 29 травня до 8:00 30 травня 2020 року.