Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 31 травня, 17:38:12

Була проведена лекція-бесіда присвячена Всеукраїнському дню боротьби з туберкульозом

22.03.2017   12:26Агенцiя

З метою запобігання захворюваності на туберкульоз в Чернігівському інституті ім. Героїв Крут МАУП проводилась інформаційно-просвітницька робота серед студентської молоді.

На зустріч запросили кваліфікованого медичного працівника, завідувача дитячого відділення Чернігівського протитуберкульозного диспансеру Звягелську Катерину Гуріївну.

Головна мета даного заходу полягає в тому , щоб змінити ставлення студентів до власного здоров’я, запобігти виникненню і поширенню туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання, ведення здорового способу життя. Адже туберкульоз – це соціально небезпечна інфекційна хвороба, яка може вражати всі верстви населення – від найбідніших та соціально неадаптованих до заможних і успішних.

Запрошений на зустріч зі студентами лікар-фтизіатр охарактеризувала основні джерела зараження і симптоматику хворих на туберкульоз, а також окреслила основні профілактичні заходи, які сприяють уникненню хвороби та її лікуванню та у доступній формі розповіла про:
- необхідність відмовитись від шкідливих звичок – паління, вживання наркотичних та токсичних речовин, зловживання алкоголем та енергетичними напоями;
- дотримуватись режиму регулярного та повноцінного і правильного харчування – відмовитись від сухариків, чіпсів, готових напівфабрикатів та вживати вітаміни відповідно до сезону й особливостей нашого регіону;
- позитивний вплив на організм мають і регулярні фізичні вправи, загартування, дотримання особистої гігієни;
- щорічне флюорографічне обстеження.
Вона зауважила, що саме це і є головні складові міцного здоров’я.

Катерина Гуріївна підкреслила у своєму виступі, що своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для ефективного лікування та попередження поширення його серед людей. Рання діагностика виявляє початкові форми туберкульозу (без розпаду легеневої тканини та виділення паличок Коха). Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на повне одужання при умові ефективного лікування.

Лікар-фтизіатр ознайомила присутніх з проблемами та методами боротьби з цією небезпечною хворобою, розповіла про стан захворювання в цілому по Україні та у Чернігівській області зокрема.

Однак, як підсумував доповідач, туберкульоз хоч і є інфекційним захворюванням, але він виліковний. Головне – вчасно звернутися до лікаря, хоча б один раз на два роки проходити профілактичне флюорографічне обстеження і дотримуватися елементарних правил гігієни.

Наприкінці лікар відповіла на численні запитання.


Прес-центр Чернігівського інституту  МАУП

Останні новини Чернігівщини

Сім способів підвищити стресостійкість в умовах нестабільності

Сім способів підвищити стресостійкість в умовах нестабільності 17:12

Пандемія, карантин, світова економічна криза ввігнали багатьох у стан стресу, який вплинув на якість роботи, креативність чи критичне мислення.

Сезонні солодощі. 7 простих і смачних десертів з полуниці 17:01

Полуниця - одна з найулюбленіших в нашій країні ягід і, зрозуміло, вона добра сама по собі. Але чому б не урізноманітнити своє меню і не приготувати з неї абсолютно нові страви? Особливо з огляду на те, що з нашими рецептами зробити це зовсім не складно.

10 цікавих фактів про блондинок

10 цікавих фактів про блондинок 16:57

Хтось вважає білявих красунь легковажними, а хтось - недостатньо кмітливими.

Смачні рецепти вихідного дня: піца на кефірі, сметані та батоні

Смачні рецепти вихідного дня: піца на кефірі, сметані та батоні 16:49

Піца на кефірі, сметані, батоні: як приготувати піцу на сковороді швидко та смачно

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року 16:27

Тиждень з 1 до 7 червня особливий, приносить багато важливих подій. Повний місяць очікується 5 червня о 22.25 за київським часом. Це напівтіньове місячне затемнення у Стрільці, яке відкриває довгий коридор затемнень (до 5 липня).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини