Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 листопада, 02:32:23

Перспективи ухвалення Трудового кодексу: обережна позиція профспілки освітян

15.05.2012   16:11Агенцiя

14 травня відбулася нарада з головами районних та міських структурних ланок Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, а також голів первинних профорганізацій вищих навчальних закладів, на якій розглянуто низку важливих питань, ключовим з яких була позиція Профспілки щодо можливого ухвалення найближчим часом Трудового кодексу України.

На нараді з інформацією щодо цього питання виступили Тетяна Матвеєва – голова Чернігівської обласної організації Профспілки та Олексій Лугина – юрисконсульт організації. Виступаючими було відзначено, що внаслідок послідовних і зважених дій представників профспілок у проекті Трудового кодексу збережено соціально спрямовані норми Кодексу законів про працю України і повноваження профспілок у сфері захисту трудових прав працівників. Водночас, на всіх етапах роботи над проектом Трудового кодексу предметом суперечностей залишалися низка положень стосовно права на участь працівників в управлінні підприємством, гарантій працівникам під час страйку, контролю та нагляду за дотриманням трудового законодавства та ін.

Не зважаючи на складний переговорний процес, представниками профспілок відхилено спроби роботодавців:
– значно скоротити кількість підстав звільнення члена профспілки, що мають погоджуватися з профкомом;
– включити до складу мінімальної зарплати доплат і надбавок;
– виключити норми, що передбачає встановлення тарифної ставки робітника першого розряду в розмірі, що перевищує мінімальну заробітну плату;
– відмовитись від чіткого визначення відповідальності роботодавців за затримку зарплати та багато іншого.

Однак, не зважаючи на величезні досягнення в переговорному процесі, профспілкову громаду не полишає стурбованість тим, щоб документ було ухвалено саме в тій редакції, яку підготував профільний комітет Верховної Ради України.

На нараді обласної організації Профспілки також було розглянуто ще одне вкрай актуальне питання – проведення оздоровчої кампанії влітку 2012 року. Так цього року понад 200 дітей спілчан матимуть змогу відпочити та оздоровитися на березі Чорного моря у таборі “Чемпіон” (м. Скадовськ).

Не залишилось поза увагою і питання репрезентативності районних і міських організацій Профспілки. Було вирішено активізувати цю роботу і завершити необхідні процедури якомога скоріше.

Копиш Віталій, Чернігівська обласна організація Профспілки

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські гімнастки вибороли перемоги на чемпіонаті області та сформували збірну для участі в чемпіонаті України 14:50

31 жовтня до 01 листопада у Чернігові відбувся чемпіонат Чернігівської області з художньої гімнастики, який традиційно зібрав найсильніших спортсменок регіону.

«єРобота»: переселенка та ветеранка із Запоріжжя відкрила з нуля бізнес у Чернігові

«єРобота»: переселенка та ветеранка із Запоріжжя відкрила з нуля бізнес у Чернігові 14:48

Наталя Буц переїхала до Чернігова із Запоріжжя півтора роки тому. Вона – учасниця бойових дій, медикиня з багаторічним досвідом, а ще – сильна та цілеспрямована жінка.

Прокурором у судовому порядку доведено незаконність привласнення та забудови прибережної захисної смуги у місті Чернігові

Прокурором у судовому порядку доведено незаконність привласнення та забудови прибережної захисної смуги у місті Чернігові 12:43

Рішенням Деснянського районного суду міста Чернігова задоволено позовні вимоги обласної прокуратури в інтересах Чернігівської міської ради до приватної особи про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою площею 1200 кв. м, яка розташована на території обласного центру у межах прибережної захисної смуги річки Десна.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:41

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Одинадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок двом підозрюваним у розбійному нападі на пенсіонерів

Одинадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок двом підозрюваним у розбійному нападі на пенсіонерів 12:39

Згідно з вироком суду, зловмисників визнано винними у скоєнні розбійного нападу та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 11 років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини