Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 травня, 09:54:22

Перспективи ухвалення Трудового кодексу: обережна позиція профспілки освітян

15.05.2012   16:11Агенцiя

14 травня відбулася нарада з головами районних та міських структурних ланок Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, а також голів первинних профорганізацій вищих навчальних закладів, на якій розглянуто низку важливих питань, ключовим з яких була позиція Профспілки щодо можливого ухвалення найближчим часом Трудового кодексу України.

На нараді з інформацією щодо цього питання виступили Тетяна Матвеєва – голова Чернігівської обласної організації Профспілки та Олексій Лугина – юрисконсульт організації. Виступаючими було відзначено, що внаслідок послідовних і зважених дій представників профспілок у проекті Трудового кодексу збережено соціально спрямовані норми Кодексу законів про працю України і повноваження профспілок у сфері захисту трудових прав працівників. Водночас, на всіх етапах роботи над проектом Трудового кодексу предметом суперечностей залишалися низка положень стосовно права на участь працівників в управлінні підприємством, гарантій працівникам під час страйку, контролю та нагляду за дотриманням трудового законодавства та ін.

Не зважаючи на складний переговорний процес, представниками профспілок відхилено спроби роботодавців:
– значно скоротити кількість підстав звільнення члена профспілки, що мають погоджуватися з профкомом;
– включити до складу мінімальної зарплати доплат і надбавок;
– виключити норми, що передбачає встановлення тарифної ставки робітника першого розряду в розмірі, що перевищує мінімальну заробітну плату;
– відмовитись від чіткого визначення відповідальності роботодавців за затримку зарплати та багато іншого.

Однак, не зважаючи на величезні досягнення в переговорному процесі, профспілкову громаду не полишає стурбованість тим, щоб документ було ухвалено саме в тій редакції, яку підготував профільний комітет Верховної Ради України.

На нараді обласної організації Профспілки також було розглянуто ще одне вкрай актуальне питання – проведення оздоровчої кампанії влітку 2012 року. Так цього року понад 200 дітей спілчан матимуть змогу відпочити та оздоровитися на березі Чорного моря у таборі “Чемпіон” (м. Скадовськ).

Не залишилось поза увагою і питання репрезентативності районних і міських організацій Профспілки. Було вирішено активізувати цю роботу і завершити необхідні процедури якомога скоріше.

Копиш Віталій, Чернігівська обласна організація Профспілки

Останні новини Чернігівщини

Презентована продукція ДК

Презентована продукція ДК "Укрторф" 09:46

25 травня у приміщенні будинку засідань обласної ради в рамках наради з питань розвитку Державного підприємства «Чернігівторф» відбулась презентація продукції торфовидобувних підприємств Державного концерну «Укрторф».

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській 09:36

У Чернігові на вулиці Київській тривають роботи з заміни магістральних водогону та каналізації. Щоби при цій заміні жителі вулиці не лишалися без води, КП «Чернігівводоканал» поетапно робить тимчасові перепідключення цих абонентів на водопостачання по тимчасовій схемі.

Обласна влада та концерн

Обласна влада та концерн "Укрторф" обговорили варіанти виведення торф'яної галузі з кризи 09:24

Обласна влада готова підтримати розвиток торф’яної галузі на Чернігівщині. Але на чолі ДП «Чернігівторф» повинна стати людина, яка матиме конкретний план виводу підприємства зі стагнації.

Пріорітетне завдання - дитина має виховуватися у сім’ї

Пріорітетне завдання - дитина має виховуватися у сім’ї 09:18

В країні продовжується реформування системи догляду та виховання дітей. Метою реформи є скорочення кількості інтернатних закладів. Замість них у громадах області має запрацювати система надання соціальних, освітніх та медичних послуг для дітей та їх батьків.