Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 травня, 22:05:41

ЗНО-2017: порядок проходження та новації

13.01.2017   10:39Агенцiя

ЗНО-2017 розпочнеться 23 травня і завершиться 16 червня. У минулому 2016 році перші предмети ЗНО випускники складали 5-13 травня. Цей експеримент складання тестів зовнішнього незалежного оцінювання під час навчального року вирішили не продовжувати, тому в поточному році тестування проходитимуть вже після завершення навчального року.

З 6 лютого до 17 березня 2017 року відбудеться реєстрація для участі в ЗНО на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Як і раніше, абітурієнт може скласти тести не більше як із чотирьох навчальних предметів. Кількість і перелік предметів на ЗНО-2017 не змінено: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська та російська мови.

Результати ЗНО з трьох предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року. Один із них обов’язковий, як і 2016 року  – українська мова та література, ще один предмет ЗНО-ДПА, аналогічно з минулим роком, випускник вибиратиме з двох: математика або історія України (період ХХ - початок ХХІ століття).

Новація 2017 року – складання ще третього предмету ЗНО з урахуванням результатів як ДПА. Цей предмет випускник обирає довільно із 12 запропонованих. Таким чином Міносвіти реалізує заявлений раніше намір поступово повністю об’єднати складання ДПА і ЗНО.

ЗНО з іноземної не буде обов’язковим, як очікувалося. Прийнято рішення 2017 року провести ще одну апробацію ЗНО з іноземної, перевірити процедуру й тести, забезпечити пункти тестування необхідною технікою для перевірки аудіювання і спеціалістами, які вміють цією технікою користуватися.

Графік проведення ЗНО:

23 травня           українська мова і література

25 травня           іспанська мова

25 травня           німецька мова

25 травня           французька мова

29 травня           англійська мова

31 травня           математика

2 червня             історія України

6 червня             російська мова

8 червня             біологія

12 червня           географія

14 червня           фізика

16 червня           хімія

Результати ЗНО будуть оголошені:
до 15 червня  -  з української мови і літератури, іноземних мов та математики
до 19 червня  -  з історії України, російської мови, біології
до 23 червня  -  з географії, фізики, хімії

Додаткова сесія ЗНО-2017 відбудеться 03-12 липня 2017 року. В ній можуть взяти участь ті, хто не зміг скласти ЗНО під час  основної сесії через незалежні від них обставини.

Крім того, для визначення результатів ЗНО-2017 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.

Цьогоріч в Україні також проходитиме пробне незалежне оцінювання. 10 січня розпочалась реєстрація на участь у ньому на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти і триватиме до 31 січня включно.

Абітурієнт за бажанням може пройти тести з двох предметів. Вартість одного тестування 129 гривень.

У Центрі оцінювання якості освіти повідомляють: реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО. Його результати не зараховуються як оцінки у державну підсумкову атестацію, і не використовуються для участі у конкурсному відборі під час вступу до ВНЗ.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради за інформацією Українського центру оцінювання якості освіти

Останні новини Чернігівщини

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА 21:14

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Срібнянської районної державної адміністрації Олександра Коваленка.

Представлено нового очільника Прилуцької РДА

Представлено нового очільника Прилуцької РДА 18:34

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Прилуцької районної державної адміністрації Олесю Кісленко.

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату 16:34

Чернігівський клуб здобув виїзну перемогу і продовжує боротьбу за медалі УПЛ.

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями 14:49

Формування структури цілей та завдань майбутньої стратегії розвитку – ключове питання, що обговорювалося під час третього засідання робочої групи Кіптівської об`єднаної територіальної громади – це основа головного планувального документу громади.

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію 14:41

Станом на 11 годину 30 травня в Чернігівській області + 13 випадків коронавірусу.