Активісти навчались як ефективно розвивати громади
22 – 23 грудня у Чернігові відбувся семінар-тренінг «Вчимось місцевій демократії» в рамках проекту «Посилюємо демократію участі на Чернігівщині».
Участь у тренінгу взяли представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, активні та ініціативні мешканці Чернігівщини.
Про пріоритетність проблем об’єднаної громади,сценарій розвитку громади, підготовку стратегічного плану і визначення стратегічних цілей розвитку об`єднаної територіальної громади розповів Сергій Нестеренко, юрист Ресурсного центру.
Також було розглянуто питання:
- реалізація ініціативи - від проблеми до вирішення;
- як мотивувати представників влади і громаду для спільної реалізації ініціатив;
- як відбувається взаємодія з місцевим органом влади, громадськими організаціями, активістами, бізнес структурами та ЗМІ – особливості та форми взаємодії;
- які канали комунікації з місцевими громадами використовуються для вирішення локальних проблем;
- як формулювати концепцію майбутнього своєї громади;
- як надихати, вселяти ентузіазм, надихати партнерів, передаючи їм своє бачення майбутнього.
Даний тренінг допоміг набути й закріпити важливі вміння: чути один одного та говорити по суті. Учасники актуалізували й отримали нові знання з питань «доброго врядування», «емоційного інтелекту» та лідерства.
Останні новини Чернігівщини
Ветеран поліції Чернігівщини виборов «бронзу» на змаганнях «Звитяга Нескорених» 10:01
Днями у столиці відбулися перші в новому році змагання для ветеранів та ветеранок «Звитяга Нескорених». Серед учасників - помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Вадим Довгошей.
«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 09:59
Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток».
Національна програма Скринінг здоров’я 40+: як вона працює та де на Чернігівщині можна пройти обстеження 09:23
Цього року в Україні стартував Скринінг здоров’я 40+ – національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і проблем ментального здоровʼя. Вона дозволяє людям від 40 років і старше пройти базові медичні обстеження, а відтак вчасно виявити ризики хронічних хвороб.
4 лютого: цей день в Україні і світі 09:11
День 1442 Російська агресія - Day 1442 Russian aggression
Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25
Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.