Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 лютого, 08:05:20

Поліція підвищує правосвідомість та правову культуру молодої генерації

12.12.2016   07:57Агенцiя

В рамках щорічної Міжнародної правозахисної акції «16 днів проти насилля» та Всеукраїнського тижня права, поліцейськими підрозділів ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області по всіх навчальних закладах області проводилися зустрічі та бесіди просвітницького і виховного характеру, спрямовані на підвищення правосвідомості учнівської молоді, запобігання втягнення її у вживання наркотиків, алкоголю та тютюнопаління, а також на профілактику антигромадської поведінки.

Старший інспектор сектору ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП майор поліції Олег Шарпатий відвідав з лекцією «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр», де поспілкувався з його вихованцями. В процесі бесіди, на якій, до речи, були присутні не лише учні 11-16 років, а й вчителі та педагоги-організатори, поліцейський торкнувся теми найбільш поширених серед підлітків правопорушень, розповів про правові наслідки того чи іншого вчинку, адміністративну та кримінальну відповідальність за їх скоєння.

В процесі невимушеного спілкування і діти, і дорослі задавали чимало запитань правоохоронцю стосовно різних життєвих ситуацій та способів їх вирішення, на що отримали повні та вичерпні відповіді.

На завершення зустрічі, підсумовуючи сказане, майор поліції Олег Шарпатий зазначив, що порушення законодавства (як кримінального, так і адміністративного) тягне за собою не лише матеріальні та моральні збитки (штрафи, обмеження чи навіть позбавлення волі), а й на все життя плямує людині біографію, адже особа з судимістю не зможе влаштуватися на престижну роботу, виїхати за кордон та, навіть, зіпсує репутацію своїм майбутнім нащадкам.

Ще одна лекція поліцейськими Управління превентивної діяльності ГУНП цього дня була проведена в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. Її проводив інспектор ювенальної превенції лейтенант поліції Дмитро Литовченко.

Тема зустрічі – профілактика наркоманії серед підростаючого покоління через роз'яснення про руйнівні наслідки зловживання психоактивних речовинами, причини наркотизації, симптоми залежності та  лікування наркоманії.

Для підтвердження своїх слів, поліцейським було продемонстровано відеоролик, в якому відображено всю мерзотну сутність наркотичного притону, ганебне обличчя збувача зілля, потворність його споживача, страшні наслідки пристрасті – моральне і фізичне самознищення.

Поліцейський акцентував увагу слухачів на небезпеці психологічної деградації людини, що приймає наркотики, де паралельно із потягом до наркотику відбувається різке звуження інтересів особи, її потреб та мотивів поведінки.

Також правоохоронець пояснив учням, що успіх лікування наркоманії залежить в першу чергу від бажання хворого вилікуватись. Організація профілактичних масових заходів для юнацтва та молоді спрямована на вчасне запобігання намірам спробувати наркотик.

За свідченнями педагогів, такі уроки правової освіти однозначно йдуть підліткам на користь і роблять їх більш дорослими у питаннях правосвідомості та поваги до закону.

Останні новини Чернігівщини

З деформованого у ДТП автомобіля рятувальники вивільнили постраждалого

З деформованого у ДТП автомобіля рятувальники вивільнили постраждалого 08:00

25 лютого о 08:10 до Служби порятунку "101" у м. Сновськ надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду поблизу с. Рогізки за участю автомобілів "Daewoo Lanos" та рейсового пасажирського мікроавтобусу «Volkswagen Crafter» сполученням Чернігів - Семенівка.

26 лютого - Всесвітній день неквапливості

26 лютого - Всесвітній день неквапливості 07:52

26 лютого відзначається вельми оригінальне свято – День неквапливості (або День повільності), який до теперішнього часу вже набув статусу міжнародного дня.

Виявлено 158 нових випадків Сovid-19

Виявлено 158 нових випадків Сovid-19 17:55

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 25 лютого в області зафіксовано 158 нових випадків COVID-19.

СБУ попередила контрабанду вибухових речовин до РФ

СБУ попередила контрабанду вибухових речовин до РФ 15:39

Служба безпеки України заблокувала у Чернігівській області спробу створення каналу контрабандного переправлення вибухових речовин на територію РФ.