Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 травня, 11:00:53

Поліція підвищує правосвідомість та правову культуру молодої генерації

12.12.2016   07:57Агенцiя

В рамках щорічної Міжнародної правозахисної акції «16 днів проти насилля» та Всеукраїнського тижня права, поліцейськими підрозділів ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області по всіх навчальних закладах області проводилися зустрічі та бесіди просвітницького і виховного характеру, спрямовані на підвищення правосвідомості учнівської молоді, запобігання втягнення її у вживання наркотиків, алкоголю та тютюнопаління, а також на профілактику антигромадської поведінки.

Старший інспектор сектору ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП майор поліції Олег Шарпатий відвідав з лекцією «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр», де поспілкувався з його вихованцями. В процесі бесіди, на якій, до речи, були присутні не лише учні 11-16 років, а й вчителі та педагоги-організатори, поліцейський торкнувся теми найбільш поширених серед підлітків правопорушень, розповів про правові наслідки того чи іншого вчинку, адміністративну та кримінальну відповідальність за їх скоєння.

В процесі невимушеного спілкування і діти, і дорослі задавали чимало запитань правоохоронцю стосовно різних життєвих ситуацій та способів їх вирішення, на що отримали повні та вичерпні відповіді.

На завершення зустрічі, підсумовуючи сказане, майор поліції Олег Шарпатий зазначив, що порушення законодавства (як кримінального, так і адміністративного) тягне за собою не лише матеріальні та моральні збитки (штрафи, обмеження чи навіть позбавлення волі), а й на все життя плямує людині біографію, адже особа з судимістю не зможе влаштуватися на престижну роботу, виїхати за кордон та, навіть, зіпсує репутацію своїм майбутнім нащадкам.

Ще одна лекція поліцейськими Управління превентивної діяльності ГУНП цього дня була проведена в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. Її проводив інспектор ювенальної превенції лейтенант поліції Дмитро Литовченко.

Тема зустрічі – профілактика наркоманії серед підростаючого покоління через роз'яснення про руйнівні наслідки зловживання психоактивних речовинами, причини наркотизації, симптоми залежності та  лікування наркоманії.

Для підтвердження своїх слів, поліцейським було продемонстровано відеоролик, в якому відображено всю мерзотну сутність наркотичного притону, ганебне обличчя збувача зілля, потворність його споживача, страшні наслідки пристрасті – моральне і фізичне самознищення.

Поліцейський акцентував увагу слухачів на небезпеці психологічної деградації людини, що приймає наркотики, де паралельно із потягом до наркотику відбувається різке звуження інтересів особи, її потреб та мотивів поведінки.

Також правоохоронець пояснив учням, що успіх лікування наркоманії залежить в першу чергу від бажання хворого вилікуватись. Організація профілактичних масових заходів для юнацтва та молоді спрямована на вчасне запобігання намірам спробувати наркотик.

За свідченнями педагогів, такі уроки правової освіти однозначно йдуть підліткам на користь і роблять їх більш дорослими у питаннях правосвідомості та поваги до закону.

Останні новини Чернігівщини

Прилуцький район: під час ліквідації пожежі житлового будинку врятовано дві людини

Прилуцький район: під час ліквідації пожежі житлового будинку врятовано дві людини 10:54

26 травня о 23:53 до Служби порятунку "101" у Прилуцькому районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с.Онищенків, що за 12 км від райцентру.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:45

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк 10:11

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко 26 травня представив активу Ріпкинського району нову очільницю Ріпкинської райдержадміністрації – Людмилу Позняк.

Чернігівщину активно просуватимуть як туристичну локацію цього літа

Чернігівщину активно просуватимуть як туристичну локацію цього літа 10:03

26 травня заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван провів нараду з питань напрацювання шляхів розвитку туристичної галузі області. У нараді взяли участь представники Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, підвідомчих установ та представники туристичної та IT-сфери.

Презентована продукція ДК

Презентована продукція ДК "Укрторф" 09:46

25 травня у приміщенні будинку засідань обласної ради в рамках наради з питань розвитку Державного підприємства «Чернігівторф» відбулась презентація продукції торфовидобувних підприємств Державного концерну «Укрторф».