Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 жовтня, 15:10:29

Будуть діти — буде й школа

07.12.2016   08:13

Питання оптимізації мережі освітніх закладів на території Остерської об’єднаної громади було в центрі уваги під час робочої поїздки першого заступника голови облдержадміністрації Леоніда Сахневича.

— Сьогодні область отримала 100 мільйонів освітньої субвенції, які дозволили на перше грудня виплатити всю заборговану заробітну плату вчителям. Більше того, 866 тисяч гривень виділено гімназії на придбання обладнання для кабінетів хімії, фізики, комп’ютерного класу.

Крім того, Козелецькому району вже виділено 1 автобус — безкоштовно. У цьому році ще передбачено додаткові кошти на придбання автобусу для Деснянської та Кіптівської громад, — повідомив Леонід Сахневич остерським освітянам.

Ще одна приємна для жителів Остра новина: через Фонд регіонального розвитку має бути виділено 1мільйон 200 тисяч гривень на ремонт даху гімназії.

Сьогодні у цій гімназії навчається 425 учнів. П’ятдесят п’ять з них — першокласники. Предметом особливої гордості педагогічного колективу є досить високий відсоток випускників, які продовжують навчання у вишах. Тому остерська гімназія має всі підстави стати опорною школою у цій об’єднаній громаді.

Вже зараз трьома автобусними рейсами сюди підвозять 176 учнів з 17 навколишніх населених пунктів.

Про те, як організувати ефективне управління у системі освіти об’єднаної територіальної громади — від створення органу управління до ретельно продуманої та спланованої оптимізації мережі шкіл, детально розповів начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький.

Особливо він наголосив на тому, що головною метою усіх проведених реорганізацій має бути підвищення якості шкільної освіти.

— Учні та батьки (особливо з сіл, звідки почалося підвезення дітей) повинні відчути, що вони стали вчитися у новій школі, де не тільки матеріальна база краща, а головне - більш якісна атмосфера навчання і демократична модель управління школою.

Крім формального навчання, важливо, щоб діти отримали в школі навички комунікації, роботи в команді, практичного застосування знань, відповідального прийняття рішень і готовності саморозвитку протягом усього життя, — підкреслив Микола Конопацький. Тому зберігати школи, де неефективно проводять час кілька дітей, немає сенсу. Школа має бути там, де є учні.

Останні новини Чернігівщини

Як називаються українські стародавні прикраси: салби, баламути, кризи та інші

Як називаються українські стародавні прикраси: салби, баламути, кризи та інші 14:05

Український народний костюм важко уявити без прикрас, адже такі аксесуари не лише збагачують образ, а й мають певний закодований сенс.

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо 13:58

Один з найважливіших мікроелементів в організмі людини – залізо. Він потрібен для вироблення гемоглобіну, який відповідає за доставку кисню до тканин і органів.

Як з’явився шоколадний фондан? Історія десерту

Як з’явився шоколадний фондан? Історія десерту 13:40

Про походження цього десерту, який з’явився порівняно недавно, але швидко завоював популярність, дотепер не вщухають суперечки. У будь-якому випадку виграли ми, адже шоколадний фондан — справжній шедевр кулінарного мистецтва.

Смачні рецепти вихідного дня: осінній пиріг з яблуками

Смачні рецепти вихідного дня: осінній пиріг з яблуками 13:21

Осіння пора — час смачної та ароматної випічки. Пропонуємо вам освоїти приготування соковитого яблучного пирога з додаванням гарбуза.

Гороскоп на тиждень з 25 до 31 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 25 до 31 жовтня 2021 року 12:15

Для початку цього тижня характерна невпевненість і певна плутанина у стосунках, а також будьте обережними з фінансовими вкладеннями.