Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 17:09:27

Навіщо потрібна Конституція?

28.11.2016   23:16

Відповідь на це питання шукали 25 листопада учні 9 та 11 класів Срібнянської середньої школи під час відкритого уроку на тему «Суть Конституції та її роль у повсякденному житті».

Це вже четверте заняття, яке проходить у закладах освіти Чернігівщини в рамках проекту  «Використання світового експертного досвіду та проведення публічних консультацій в процесі внесення змін до Конституції України» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», який реалізовується Міжнародним центром перспективних досліджень. Основна мета лекцій та уроків: актуалізувати знання старшокласників про роль громадянина, його права та обов’язки, важливість участі кожного в конституційному процесі.

Учням було цікаво взяти участь в обговоренні інформаційних матеріалів щодо створення Конституції, її ролі та важливості основного закону в житті кожного. Дискусія про права та обов’язки, участі громадян у конституційному процесі захопила клас: кожному хотілося висловити свою думку. Міні-вікторина про знання своїх прав та обов’язків продемонструвала обізнаність старшокласників в цьому питанні.

Під час опитування «Навіщо людині потрібна Конституція» більше половини учасників відповіли: «Щоб знати свої права та обов’язки». Серед інших відповідей були і такі: «Будь-якому суспільству потрібна Конституція. Як на мене, вона потрібна щоб врегульовувати права, обов’язки людини. Пояснювати, що людина робити може, а що ні… Це все для того аби забезпечити мир та спокій у країні».

Багато уваги в ході уроку було приділено роз’ясненню питання участі громадян в управлінні державою та контролю за діяльністю влади.

Всі учасники отримали інформаційні матеріали про Конституцію України та пам’ятку про права і обов’язки громадян.

Останні новини Чернігівщини

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19 15:33

Протягом минулої доби зафіксовано 1 випадок COVID-19 у Прилуках та 2 у Чернігові.

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів 13:04

У Чернігові проходила традиційна планова вакцинація тварин проти сказу. Спеціалісти міської державної лікарні ветеринарної медицини працювали на виїзді у 14 різних мікрорайонах міста.

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце 12:36

У 2019 р. від стаціонарних джерел забруднення підприємств області в повітряний басейн надійшло 27,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 8% менше, ніж у 2018 р.

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини