Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 13:22:02

10 кроків до енергоефективного житла

26.11.2016   14:44

Чернігівці дізналися правила поведінки у будинку, яких слід дотримуватися для економії ресурсів 26 листопада, під час інтерактивного семінару «10 кроків до енергоефективного житла». Захід в Чернігівському міському Центрі зайнятості провела Громадянська мережа ОПОРА.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець розповіла: «Вже стало доброю традицією проводити інформаційні зустрічі в Центрі зайнятості.

Серед людей, які вже орієнтуються в питаннях енергоефективності, стає все більше споживачів. Прості поради дають сталий ефект і стимулюють людей до активних дій, наприклад, створення ОСББ. А в подальшому – залучення коштів на комплексне утеплення будинку та встановлення сучасного обладнання, зокрема індивідуального теплового пункту (ІТП), який здатен забезпечити суттєву економію».

Учасники інформаційної зустрічі розглянули методи економії енергії в домашніх умовах:

1.    Не використовувати довгі штори або переходити на жалюзі. Довгі штори «з’їдають» тепло, яке б мало надходити до кімнати.
2.    Щільно закриті двері та вікна дозволять утримати тепло в приміщенні, як і закриті шпарини.
3.    Встановлення лічильників дозволить платити лише за спожите і контролювати цей процес. Відтак, якщо приймати душ замість ванни, тільки за тиждень можна зекономите 400 л води.
4.    75-80% електроенергії дозволяє зберегти заміна звичайних лампочок на енергозберігаючі, оскільки їх світловіддача у середньому в п’ять разів більше.
5.    Купуючи електричні прилади, звертати увагу на маркування, від класу А до G. Клас А ++ - найекономніші, далі йдуть менш економні: А +, А, В, С, D, G.
6.    Режим очікування коштує грошей: увімкнені в розетки прилади продовжують використовувати енергію.
7.    Використання сонячної енергії навіть без сонячних батарей. Протягом дня давати змогу сонячним промінням потрапляти в кімнату, а ввечері зачиняти штори, аби не дозволити втрату тепла.
8.    Теплий зручний одяг у квартирі – ідеальне «джерело» тепла. Теплий джемпер може забезпечити економію 25% енергії на додатковий обігрів.
9.    Утеплені вікна зберігають тепло, навіть якщо вони не нові.
10.    Використання сучасних систем опалення та обладнання, наприклад, ІТП, дозволяє самостійно регулювати подачу тепла до будинку, залежно від погодних умов.

Клієнти Центру зайнятості також поділилися власними способами економії в будинку, що допомагають враховувати зростання тарифів на комунальні послуги.

Для детальнішого вивчення обговорених питань учасники інформаційної зустрічі отримали матеріали, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»


Марія Стронська
 

Останні новини Чернігівщини

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів 13:04

У Чернігові проходила традиційна планова вакцинація тварин проти сказу. Спеціалісти міської державної лікарні ветеринарної медицини працювали на виїзді у 14 різних мікрорайонах міста.

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце 12:36

У 2019 р. від стаціонарних джерел забруднення підприємств області в повітряний басейн надійшло 27,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 8% менше, ніж у 2018 р.

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

Про підготовку до опалювального сезону - на нараді в Чернігівській ОДА

Про підготовку до опалювального сезону - на нараді в Чернігівській ОДА 12:01

28 травня перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Віталій Загайний провів нараду з керівниками ТОВ «НіжинТеплоМережі», КП «Прилукитепловодопостачання» та заступниками міських голів Ніжина та Прилук.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини