Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 травня, 10:22:01

Чернігівський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді допомагає при складних життєвих обставинах

23.11.2016   13:09

Протягом 2016 року Чернігівським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді соціальні послуги надані 53 сім’ям, в яких було зафіксовано факти вчинення насильства в сім'ї або реальна його загроза. З них 44 повідомлення надійшли до центру в 2016 році.

Про це розповіла прес-службі Чернігівської міської ради головний спеціаліст відділу соціальної роботи ЧМЦСССДМ Наталія Волинець.

У 32-х сім’ях, де виховується 40 дітей, зафіксовано факт вчинення насильства або реальна його загроза. В 12 з них підтверджено факт вчинення насильства над 17 дітьми. Також підтверджено насильство над 5 жінками.

Чи актуальна тема насильства?

Як свідчить практика, більшість сімейних конфліктів сьогодні переходять межу та носять форму більш психологічно емоційного насильства. Коли замість обговорення та вирішення ситуації, партнери звинувачують один одного, перекладають обв’язки, та відмовляються конструктивно вести діалог. Також більшість з’ясувань стосунків відбувається у алкогольному або наркотичному стані. Через що спілкування переходить у психологічне, фізичне, іноді сексуальне та економічне насильство. Якщо ще рік тому агресором виступали чоловіки, то в цьому році є тенденція провокацій з боку жінок.

Ще, як показує практика, насильство проявляється під час процесу виховання дітей батьками. Дуже тонка грань між вихованням та психологічним і фізичним насильством. Продовжують зростати випадки сексуального насильства по відношенню до малолітніх.

Яку допомогу можуть отримати особи, які звернулися до центру з питанням насильства в сім'ї?

Щоб отримати соціальну послугу, постраждала особа має звернутися до спеціалістів Чернігівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (вул. Хлібопекарська, 24а, тел. 678-607). Це буде означати, що людина, визнає складну ситуацію та розуміє, що потрібні певні дії.

Останні новини Чернігівщини

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк 10:11

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко 26 травня представив активу Ріпкинського району нову очільницю Ріпкинської райдержадміністрації – Людмилу Позняк.

Чернігівщину активно просуватимуть як туристичну локацію цього літа

Чернігівщину активно просуватимуть як туристичну локацію цього літа 10:03

26 травня заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван провів нараду з питань напрацювання шляхів розвитку туристичної галузі області. У нараді взяли участь представники Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, підвідомчих установ та представники туристичної та IT-сфери.

Презентована продукція ДК

Презентована продукція ДК "Укрторф" 09:46

25 травня у приміщенні будинку засідань обласної ради в рамках наради з питань розвитку Державного підприємства «Чернігівторф» відбулась презентація продукції торфовидобувних підприємств Державного концерну «Укрторф».

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській 09:36

У Чернігові на вулиці Київській тривають роботи з заміни магістральних водогону та каналізації. Щоби при цій заміні жителі вулиці не лишалися без води, КП «Чернігівводоканал» поетапно робить тимчасові перепідключення цих абонентів на водопостачання по тимчасовій схемі.