Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 листопада, 13:09:18

Доступність освіти – учням, працевлаштування – вчителям. Таке завдання влади щодо малокомплектних шкіл

25.10.2016   14:53Агенцiя

Хід оптимізації мережі закладів освіти та, відповідно, якість навчання і знань учнів Чернігівщини – тема, на якій голова ОДА Валерій Куліч окремо акцентує увагу представників місцевих рад, їх виконавчих органів та, особливо, жителів громад області.

Позицію з цього приводу голова ОДА озвучив, зокрема, минулого тижня в ході обговорення учасниками зборів асоціації «Ради Чернігівщини» актуальних питань децентралізації та реформи місцевого самоврядування.

«Цього року ми мали закрити 62 школи в області, чисельність учнів у яких менша 25-и. Закрили 32. Що ж сталося з рештою шкіл, які не потрапили під закриття?

У деяких випадках батьки забрали своїх дітей з інтернатних закладів і влаштували їх – дітей, які потребують особливого піклування – у звичайні школи. Або, наприклад, нещодавно у facebook мою увагу привернула публікація, в якій дівчина дякує родині, яка приїхала в один із районів Чернігівщини з Донецька і, віддавши своїх дітей саме до малокомплектної школи, «врятувала» її від закриття, бо разом із ними там стало 27 учнів.

Майте на увазі, що не закриваючи такі школи, ті хто їх «рятує» бере на себе відповідальність за якість освіти. А її там немає. Школи з чисельністю учнів до або близько 25 не здатні забезпечити належного рівня – у таких школах одним учителем викладається до 11 предметів. Не закриваючи малокомплектні школи, бо це «політично не вигідно», як я чув від голів деяких місцевих рад, ви власноруч забираєте майбутнє у цих дітей. До прикладу – цього року незадовільні результати підсумкового оцінювання з числа учнів міських шкіл отримали 8% дітей, а з сільських – 28.

Я розумію, які проблеми виникають із закриттям шкіл, зокрема – працевлаштування вчителів. І тому закликаю вас спільно працювати над їх розв’язанням, а не працювати на публіку і утримувати мережу будь-якою ціною. Наше завдання як влади – забезпечити доступ дітей до якісної освіти і працевлаштувати вчителів. Давайте із цим спільно і злагоджено розбиратися», – заявив Валерій Куліч.

Згодом, спілкуючись зі ЗМІ, голова ОДА анонсував поширення детальнішого аналізу стану справ з оптимізацією мережі закладів освіти в області.

Останні новини Чернігівщини

Прокурором у судовому порядку доведено незаконність привласнення та забудови прибережної захисної смуги у місті Чернігові

Прокурором у судовому порядку доведено незаконність привласнення та забудови прибережної захисної смуги у місті Чернігові 12:43

Рішенням Деснянського районного суду міста Чернігова задоволено позовні вимоги обласної прокуратури в інтересах Чернігівської міської ради до приватної особи про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою площею 1200 кв. м, яка розташована на території обласного центру у межах прибережної захисної смуги річки Десна.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:41

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Одинадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок двом підозрюваним у розбійному нападі на пенсіонерів

Одинадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок двом підозрюваним у розбійному нападі на пенсіонерів 12:39

Згідно з вироком суду, зловмисників визнано винними у скоєнні розбійного нападу та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 11 років.

У Чернігові вшанували Героїв до Дня Гідності та Свободи 12:38

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня у Чернігові провели урочистий захід на знак поваги до патріотизму та мужності співгромадян, які стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору під час Помаранчевої революції у 2004-му та революції Гідності у 2013-2014 роках.

На Чернігівщині внаслідок російської атаки загинула жінка: поліція документує злочин росії

На Чернігівщині внаслідок російської атаки загинула жінка: поліція документує злочин росії 10:51

Вчора російська армія вкотре атакувала Чернігівщину безпілотниками. У Понорницькій громаді Новгород-Сіверського району ударний безпілотник поцілив по продовольчому магазину - загинула співробітниця, 1969 р.н.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини