Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 травня, 10:20:52

У Чернігові обговорювали, як "одягнути" будинок правильно

22.10.2016   14:21Агенцiя

Перетворення будинку в об’єкт економії можливе за рахунок використання енергоефективних інструментів.

Яких саме, розглядали під час інформаційної зустрічі «Програми підтримки енергоефективності – інструмент допомоги багатоквартирним будинкам» 21 жовтня у Чернігівському міському центрі зайнятості.

Захід провела Громадянська мережа ОПОРА.

«Об’єднання жителів багатоквартирних будинків надає безліч можливостей, в тому числі шанс ефективно провести термомодернізацію.
Будинки з ОСББ можуть скористатися програмою державної підтримки населення, яка передбачає відшкодування суми кредиту на енергоефективні заходи. Для придбання енергоефективних матеріалів та обладнання держава компенсує 40% кредитних коштів для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та ЖБК. А для будинків, у яких є отримувачі субсидій, – 70%», – розповіла місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Скористатися перевагами програми просто: необхідно визначитися з енергоефективним заходом і підготувати необхідні документи. Програму підтримують три банки: Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк. Для придбання «негазових» котлів, компенсація складатиме 20%, а на придбання енергоматеріалів та обладнання – 30% частини тіла суми кредиту.

Більше того, в Чернігові місцева влада розробила програму, яка додатково компенсує ще 40%. Відтак, представникам ОСББ доведеться сплатити тільки 20% вартості витрачених матеріалів, а інша частина буде повернена з державного та місцевого бюджетів.

У результаті, якщо проводити утеплення фасаду, можна не тільки отримати тепліше приміщення, а й майже вдвічі скоротити витрати на тепло. При цьому важливо звертати увагу на правильність проведення термомодернізації. Неправильне за технічними нормами, клаптикове утеплення може нанести шкоду конструкціям будівлі.

А повне утеплення фасаду допоможе запобігти утворенню плісняви або інший руйнації стін будинку. Тобто енергоефективні заходи, за умови правильної реалізації, здатні знизити суми у платіжках завдяки економії ресурсів.

Останні новини Чернігівщини

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк 10:11

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко 26 травня представив активу Ріпкинського району нову очільницю Ріпкинської райдержадміністрації – Людмилу Позняк.

Чернігівщину активно просуватимуть як туристичну локацію цього літа

Чернігівщину активно просуватимуть як туристичну локацію цього літа 10:03

26 травня заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван провів нараду з питань напрацювання шляхів розвитку туристичної галузі області. У нараді взяли участь представники Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, підвідомчих установ та представники туристичної та IT-сфери.

Презентована продукція ДК

Презентована продукція ДК "Укрторф" 09:46

25 травня у приміщенні будинку засідань обласної ради в рамках наради з питань розвитку Державного підприємства «Чернігівторф» відбулась презентація продукції торфовидобувних підприємств Державного концерну «Укрторф».

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській 09:36

У Чернігові на вулиці Київській тривають роботи з заміни магістральних водогону та каналізації. Щоби при цій заміні жителі вулиці не лишалися без води, КП «Чернігівводоканал» поетапно робить тимчасові перепідключення цих абонентів на водопостачання по тимчасовій схемі.