У Чернігові розглянули, як утеплити будинок без шкоди для сусідів
Прагнення зекономити стимулює людей використовувати все можливе, щоб утримати гроші в гаманці. Проте коли мова заходить про ресурси у комуналці, важливо не тільки заощадити, а й не нашкодити власній будівлі.
Саме цьому навчалися під час інформаційної зустрічі «Тарифи на електрику зростають, як зменшити платіжку?», яку 7 жовтня у Чернігівському міському центрі зайнятості провела Громадянська мережа ОПОРА.
Учасниками заходу стали відвідувачі центру зайнятості, які виявили бажання дізнатися більше про аспекти енергоефективності та методи її впровадження у багатоквартирному будинку.
«Використовуючи сучасні методи термомодернізації, важливо не лише звертати увагу на вартість, а й на якість надаваних вам послуг. У Чернігові трапляються приклади клаптикового утеплення, що становить серйозну загрозу для будинку, оскільки може провокувати руйнацію фасаду. Аби цього уникнути, необхідно інформувати жителів про те, як правильно втілювати заходи з енергоефективності», – роз’яснює місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.
Один з найефективніших способів економії тепла – утеплення фасаду, проте не всі знають, на що при цьому потрібно звертати увагу. Найважливіше недопустити клаптикове, часткове утеплення, негативні результати якого можна побачити ледве не у кожному третьому будинку Чернігова. Ігнорування «точки роси» призводить до зміни температур в утепленій та неутепленій ділянці, що провокує виникнення плісняви. Це інфікує не тільки стіну індивідуально утепленої ділянки, а й сусідів зверху та знизу.
Детальний та якісний термоаудит – перший крок до ефективного утеплення фасаду, що дозволяє правильно розрахувати необхідний шар шуби для кожної зі сторін багатоповерхового будинку. При виборі компанії для утеплення фасаду багатоповерхового будинку важливо, щоб спеціалісти мали спеціальну ліцензію на проведення робіт такого типу.
Для детальнішого вивчення теми енергозбереження та термомодернізації учасники зустрічі отримали інформаційні постери, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Останні новини Чернігівщини
Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.
У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07
Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.
Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03
Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.
За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12
13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.