Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 8 грудня, 15:01:39

Відсоток забезпечення підручниками школярів-восьмикласників наближається до 100%

14.09.2016   10:43Агенцiя

Друк підручників для восьмих класів, який цьогоріч здійснено за кошти державного бюджету, повністю завершено. На сьогодні, вже 87,1 % підручників доставлено до департаментів/управлінь освіти і науки обласних держадміністрацій, які мають передавати книжки школам. Про таке інформує офіційний сайт Міністерства освіти і науки України.

За даними відомства загалом надруковано 120 % примірників підручників від реальної потреби. Надлишкові 20 % сформують спеціальні резервні фонди, з яких добиратимуться підручники у разі потреби. Наприклад, якщо наступного року кількість восьмикласників у певній школі збільшиться.

Яка ситуація у нашій області? За інформацією управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації в обласний центр централізовано доставлено майже 80 % від потреби підручників для 8-х класів. І вони продовжують надходити. Далі підручники розподіляються для районів та міст, звідки надходять безпосередньо у навчальні заклади.

У випадку, якщо у школі, де навчається ваша дитина, досі немає підручників для 8 класу, необхідно звернутися до місцевих управлінь чи відділів освіти.

У той же час, недостатнім залишається забезпечення підручниками учнів 4-х та 7-х класів. Ця проблема постала з попереднього 2015/16 навчального року. Адже минулоріч підручники для згаданих класів друкувалися на засадах співфінансування — 50 % коштів з державного бюджету, інші 50 % мали додати з місцевих бюджетів.

На Чернігівщині для придбання підручників і посібників було розподілено обсяг освітньої субвенції між обласним бюджетом, бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами у сумі 1 625 900 гривень. Крім того, на придбання навчальної літератури органами виконавчої влади та місцевого самоврядування було виділено додатково кошти з місцевих бюджетів у сумі 1 395 813 гривень.

У підсумку, рівень забезпечення підручниками 4-х та 7-х класів залишається на рівні 80 %. Втім доставка посібників продовжується дотепер.

До кінця вересня очікується забезпечити школярів 8-х класів на 100%, після цього по мірі видруку будуть доставлятися підручники для 4-х та 7-х класів.

У середньому по Україні забезпечення підручниками школярів 4-го класу становить 71,87 %, 7-го класу — 72,58 %.

У тому разі, якщо дитина навчається не у 4, 7 або 8 класах, усі підручники повинні бути в школі, адже за ними навчалися у попередні роки.

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники Чернігівщини застерігають рибалок - тонка крига дуже небезпечна!

Рятувальники Чернігівщини застерігають рибалок - тонка крига дуже небезпечна! 12:03

Водойми Чернігівщини ледь вкрилися кригою, а на них вже можна побачити любителів зимової риболовлі. Проте, якщо не дотримуватись правил безпеки, таке хобі може призвести до трагічних наслідків.

МОЗ: Переохолодження та обмороження: що це та як їм запобігти

МОЗ: Переохолодження та обмороження: що це та як їм запобігти 12:00

У холодну пору року підвищується ризик холодової травми або, як її частіше називать у побуті, переохолодження. Актуальність цієї проблеми посилюється через постійне нищення цивільної інфраструктури терористичними військами російської федерації.

Вироком суду призначено покарання мешканці м.Чернігова за торгівлю наркотичними засобами

Вироком суду призначено покарання мешканці м.Чернігова за торгівлю наркотичними засобами 11:20

Вироком Деснянського районного суду м. Чернігова місцеву жительку визнано винною у незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту наркотичних засобів та психотропних речовин в особливо великих розмірах, вчиненому повторно (ч.3 ст.307 КК України) та призначено покарання у виді 9 років з конфіскацією майна, що належить їй на праві власності, окрім житла.

На Чернігівщині стартував пілотний проєкт «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі»

На Чернігівщині стартував пілотний проєкт «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» 11:05

Восени цього року рятувальники, поліцейські, освітяни та представники органів місцевого самоврядування підписали спільний Меморандум про співпрацю задля створення максимально безпечних умов навчання дітей. До його реалізації на Сіверщині першими долучились Ніжинська та Корюківська громади.

Повернути борг, щоб позбутися правових обмежень: скільки ніжинець завинив своїм дітям

Повернути борг, щоб позбутися правових обмежень: скільки ніжинець завинив своїм дітям 11:00

Якщо тривалий час не сплачувати аліменти, то сума всіх прострочених платежів утворює чималу заборгованість. Повертати дітям кошти допомагають державні виконавці, які зобов’язані у разі наявності підстав вжити обмежувальних заходів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини