Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 01:49:45

А ви вже навчили свій будинок зберігати тепло?

09.08.2016   08:05Агенцiя

Незважаючи на існуючі можливості, у Чернігові ще багато будинків, які «не навчені» ефективно використовувати ресурси. Тому 5 серпня була проведена чергова інформаційна зустріч «Що ми знаємо про ОСББ та можливості термомодернізації» для відвідувачів Чернігівського міського центру зайнятості.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець розповідала учасникам заходу, що варто робити в приміщенні, аби не допустити енерговтрат.
Мова йшла як елементарні заходи в окремих квартирах, так і глобальні заходи: утеплення фасаду будинку, встановлення індивідуального теплового пункту, заміна вікон в під’їзді або дверей, що значно змінює і стан будинку, й витрати на його утримання.

Відтак, будинки з утепленим фасадом в період опалювального сезону економлять майже 30% тепла. Постає питання коштів, які потрібні для встановлення енергоефективного обладнання або здійснення енергоефективних заходів. Вирішенням стають державна та місцева програми підтримки ОСББ та ЖБК, які покликані спростити процес покращення власного житла.

При здійсненні термомодернізації важливо пам’ятати, що краще знайти людей, які мають ліцензію для таких робіт, аніж потім переробляти. Спеціалісти мають розрахувати потрібний шар шуби для утеплення стін залежно від розташування. Перед початком робіт важливо провести деталізований термоаудит, який дозволить підібрати найкращий вид утеплення.

«Важливо не тільки знайти кошти на впровадження енергоефективних заходів, а й максимально правильно їх застосувати. Адже у Чернігові не так багато компаній, які мають ліцензію на проведення термомодернізаційних робіт. У більшості випадків це ліцензії на проведення висотних робіт, тобто зовсім інший профіль. Тож будьте максимально уважні та обачливі в тому, кому довіряєте ремонт власного будинку», – роз’яснила Наталя Висіканець.

Максимальну ефективність дозволить отримати сума всіх заходів: починаючи від правильного провітрення приміщень та регулювання допустимої довжини штор – і закінчуючи більш масштабними заходами. Так ви «навчите» власний будинок не витрачати дарма ресурси, які зараз в дефіциті.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові громадський транспорт з 1 червня поновлює роботу в повному обсязі, тимчасові перепустки скасовуються

У Чернігові громадський транспорт з 1 червня поновлює роботу в повному обсязі, тимчасові перепустки скасовуються 17:49

У Чернігові скасовуються тимчасові посвідчення на проїзд у громадському транспорті. Таке рішення ухвалив виконком Чернігівської міської ради.

Автоматизований ваговий контроль - запорука збереження автошляхів Чернігівщини

Автоматизований ваговий контроль - запорука збереження автошляхів Чернігівщини 15:52

27 травня голова ОДА Андрій Прокопенко провів зустріч з Головою Державної служби України з безпеки на транспорті Олександром Погорілим та його заступником Микитою Лагуніним.

Рятувальники ДСНС підбили підсумки роботи за 5 місяців

Рятувальники ДСНС підбили підсумки роботи за 5 місяців 15:03

28 травня у Чернігові в режимі відеоконференції відбулась службова нарада під головуванням начальника обласного Управління ДСНС полковника служби цивільного захисту Романа Гордового, під час якої підбиті підсумки роботи оперативно-рятувального гарнізону за 5 місяців поточного року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини