Економія на побутовому рівні – просто та ефективно
Як потрібно поводити себе в будинку, аби економити ресурси і кошти, говорили в Чернігові 25 липня під час інформаційної зустрічі «Проект Муніципальна енергетична реформа в Україні як відповідь на виклики сучасності в сфері енергоефективності», проведеної Громадянською мережею ОПОРА на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського.

Захід відбувся для працівників закладу, які долучилися до відкритої дискусії та запропонували власні методи економії в побуті. Відтак, одна з учасниць наголосила, що вже багато років використовує душ замість ванни, що значно зменшує витрати води. Для прикладу, на ванну в середньому витрачається 140-160 літрів води, а для прийняття душу потрібно 30-50 літрів. Так можна скоротити витрати води на 60%, що вплине на суму за комунальні послуги.
Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець розповіла про елементарні методи економії ресурсів у будинку. На основі отриманої інформації учасники семінару мали можливість розробити власні методи використання ресурсів. Адже навіть якщо неправильно чистити зуби, можна втратити 10 літрів води. Кожна наша дія може або призвести до втрат, або дозволить економити.
«Якщо пересічні жителі поінформовані про свої можливості – вони матимуть змогу підготувати стратегію і реалізувати власний план покращення житла та економії. Говорять, що не потрібно платити за «повітря», але це може стати реальністю навіть через несправний туалетний бачок – куди «втікає» аж до 2 000 літрів води. Тож якщо кожен буде слідкувати за тим, як ефективніше використати ресурси, то ми не тільки будемо їх зберігати, а й платитимемо менше», – наголосила Наталія Висіканець.
Для додаткової інформації всі учасники отримали постери, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Останні новини Чернігівщини
Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58
Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».
Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.
20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39
Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).
Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07
В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.