Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 травня, 18:41:07

Бібліотекарі Чернігова вже знають про переваги ОСББ

23.06.2016   09:13Агенцiя

Не тільки гарне, а й економічне житло в сучасних умовах бажають мати всі. Що саме можуть зробити жителі багатоквартирних будинків, аби «змусити» будинок не витрачати без нагальної потреби ресурси, розглядали під час семінару «ОСББ як інструмент підвищення енергоефективності для багатоквартирних будинків».

Захід провела Громадянська мережа ОПОРА 21 червня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці iм. В.Г. Короленка.
Працівники всіх структурних відділів бібліотеки відвідали семінар, щоб покращити умови власного житла та вчити енергоефективності відвідувачів бібліотеки.

«Термомодернізація – одна з можливостей, які надає ОСББ жителям багатоквартирних будинків. Відтак, будинки в яких створені об’єднання співвласників, можуть скористатися програмою державної підтримки населення, яка передбачає відшкодування суми кредиту на енергоефективні заходи. Для придбання енергоефективних матеріалів та обладнання держава компенсує 40% тіла кредиту для ОСББ та ЖБК», – роз’яснює місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Для того, щоб користатися програмою, потрібно визначитися з енергоефективним заходом та підготувати необхідні документи. Можна звертатися у три банки: Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк. Скористатися програмою можуть і власники індивідуальних будинків. Так, наприклад, для придбання «негазових» котлів, компенсація складатиме 20%, а на придбання енергоматеріалів та обладнання – 30% частини суми кредиту.
Правильна реалізація енергоефективних заходів дає можливість знизити суми у платіжках за комунальні послуги завдяки економії ресурсів.
«Якщо я насправді хочу стати господарем у своєму будинку, то маю приймати правильні рішення, враховуючи майбутні перспективи.

Прослухана інформація була доволі корисною. Після створення ОСББ мешканці багатоповерхового будинку зможуть самостійно опікуватися своїм місцем проживання, вирішувати, на що буде доцільніше витрачати кошти, точно будуть знати, хто обслуговує будинок і що зможе полегшити життя кожного з мешканців.

Також нагальна проблема з цінами на комунальні послуги може бути частково вирішена за умови створення ОСББ. Саме тому сьогодні створення таких об’єднань у кожному будинку може полегшити життя кожному», – поділилася роздумами учасниця семінару, працівник бібліотеки Олена Ганжа.

Для детальнішого вивчення обговорених питань учасники інформаційної зустрічі отримали постери, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
   

За коментарями звертайтесь: місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програмГромадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець
тел.: +38 093 765 69 31

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового очільника Прилуцької РДА

Представлено нового очільника Прилуцької РДА 18:34

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Прилуцької районної державної адміністрації Олесю Кісленко.

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату 16:34

Чернігівський клуб здобув виїзну перемогу і продовжує боротьбу за медалі УПЛ.

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями 14:49

Формування структури цілей та завдань майбутньої стратегії розвитку – ключове питання, що обговорювалося під час третього засідання робочої групи Кіптівської об`єднаної територіальної громади – це основа головного планувального документу громади.

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію 14:41

Станом на 11 годину 30 травня в Чернігівській області + 13 випадків коронавірусу.

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні  коштами комунального підприємства та службовій недбалості

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні коштами комунального підприємства та службовій недбалості 12:52

Прокуратура Чернігівської області повідомила про підозру у службовій недбалості та заволодінні чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем головному бухгалтеру одного з комунальних підприємств області ( ч. 2, ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України).