Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 14:39:51

Польський досвід громадських консультацій вивчили об’єднані громади Чернігівщини

13.06.2016   20:02Агенцiя

З польським досвідом проведення громадських консультацій ознайомилися представники трьох об’єднаних громад Чернігівщини.

Посадовці та активісти із Вертіївської, Деснянської та Кіптівської об’єднаних громад разом із колегами із Черкаської і Полтавської областей відвідали із навчальним візитом Польщу.

Упродовж тижня вони зустрічалися із представниками місцевого самоврядування, неурядових організацій Нижньосілезького та Любуського воєводств. Зокрема, відвідали сільські гміни Вінсько та Дзержонюв, місько-сільські гміни Жмігруд, Пешице та Львувек-Шльонський, солтиство Доброчин.

За словами заступника директора Фундації ПАУСІ Кшиштофа Фільсека, програма навчального візиту орієнтувалася на формування розуміння важливості громадських консультацій на різних рівнях, як у невеликих населених пунктах, так і значно більших. «Ми навмисне не обирали найкращі гміни. Українці мали змогу ознайомитися із життям звичайних гмін та солтисів. Люди у таких місцях горді своїми досягненнями і готові ділитися досвідом», - сказав він.

Навчальний візит до Польщі відбувся у рамках проекту «Без мешканців не вдасться. Громадські консультації як стандарт функціонування об’єднаних громад», що реалізується в Україні Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ та фондом «Школа лідерів» (Польща).


Довідка:
Гміна – найменша адміністративна одиниця у Польщі, її очолює війт. Гміна може об’єднувати кілька сіл, у яких на виборних посадах працюють солтиси (посада громадська), також може бути місько-сільською. Гміни об’єднані у повіти, повіти – у воєводства.
Інформація надана Фундацією ПАУСІ.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).