Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 01:54:49

П’ятнадцята науково-практична конференція "Сіверщина в історії України"

08.06.2016   11:53Агенцiя

На базі Національного заповідника «Глухів» проходила щорічна п’ятнадцята науково-практична конференція «Сіверщина в історії України».

До незмінних співорганізаторів конференції – Заповідника та Центру пам’яткознавства НАН України та Українського товариства охорони пам’яток історії та культури – в цьому році долучився Глухівський національний педагогічний університет ім. О. Довженка.

До початку роботи наукового форуму вийшов друком дев’ятий випуск однойменного збірника наукових праць, який цього року підтвердив свій статус фахового видання з історичних наук. До видання включено 123 статті 131 автора, серед яких 12 докторів наук, 58 кандидатів наук, 12 аспірантів, 39 працівників пам’яткоохоронної та музейної сфери. Всіх цих дослідників об’єднує діяльність, направлена на вивчення різноманітних аспектів регіональної історії.

Цьогорічна ювілейна конференція відзначилася рекордною кількістю учасників. Їх привітали кандидат технічних наук, старший співробітник Центру пам’яткознавства НАН України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури В.О. Константінов, кандидат педагогічних наук, проректор з наукової роботи Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка В.П. Зінченко, директор Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі С.В. Тупік С.В, керівник Північно-Східного регіонального відділення Центру пам’яткознавства НАН України і УТОПІК, директор Ніжинського краєзнавчого музею ім. Івана Спаського С.Ю. Зозуля.

Відкриваючи зібрання, генеральний директор Національного заповідника «Глухів» вручив подяки молодим науковцям, які вже стали кандидатами історичних наук – М.В. Гороху та А.С. Яненко. Вони протягом десяти років поспіль брали участь у роботі конференції, що, на нашу думку, певною мірою посприяло підвищенню їх фахового рівня.

Учасники конференції пройшлися історичними місцями Глухова, познайомилися з його архітектурними пам’ятками, експозиціями виставок, відкритих у 2016 р.: «З історії стрілецької зброї», «Дзвінка мелодія душі», «Традиції бджолярства на Глухівщині».

Після теоретичної частини пам’яткознавці, науковці, музейники відвідали колишній Гамаліївський жіночий монастир, де у Харлампіївській церкві знаходилися поховання гетьмана Івана Скоропадського та представників його родини.

До речі, у науковій конференції також взяли участь і наукові співробітники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Зокрема, кандидат історичних наук, завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності Ольга Травкіна, старший науковий співробітник Олена Ванжула.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини