Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 1 червня, 20:42:09

Чи змінилося ставлення мешканців Чернігівщини до питань репродуктивного здоров’я?

17.05.2016   13:32Агенцiя

Протягом останніх двох років в Чернігівській області реалізовується проект «Здорова родина – здорова країна» в рамках програми «Здоров’я жінок України». Чи вдалося змінити ставлення мешканців області до питань збереження репродуктивного здоров’я, планування сім’ї та статевих відносин, розповіли учасники проекту.

17 травня відбулася прес-конференція «Чому важливо бути обізнаним в питаннях збереження репродуктивного здоров’я?». У ній взяли участь керівник ГО «ММЦ «Жменя» Регіна Гусак, координатор роботи з волонтерами та організації масових заходів Антоніна Федорченко та волонтерка Наталія Висіканець.

Регіна Гусак повідомила, що завдяки попередньому етапу проекту, який мав назву «Впровадження/включення всеукраїнського тижня репродуктивного здоров’я та планування сім’ї в план виховної роботи в ПТНЗ та ВНЗ» цього року навчальні заклади разом з активістами та волонтерами самостійно проводили Тиждень репродуктивного здоров’я та планування сім'ї.

За словами Антоніни Федорченко проект передбачає роботу з населенням починаючи з 18 років. «Третій етап «Здорова родина – здорова країна» реалізується із 1 грудня по 30 червня 2016 року. За цей період було залучено більше волонтерів, які представляють різні навчальні заклади Чернігова та області, і вони будуть продовжувати працювати в напрямку інформування молоді і по завершенню проекту», - сказала координатор роботи з волонтерами.

Напередодні тижня планування сім’ї організацією «Жменя» була проведена школа волонтерів для найактивніших учасників руху за збереження репродуктивного здоров’я, яка поєднувала в собі поглиблення знань у сфері збереження репродуктивного здоров’я, засвоєння принципів волонтерства та розвиток лідерських якостей. На думку організаторів для школярів, для учнів, для студентів лідерство – це надзвичайно важливо, як і громадянська активність. Крім того, волонтери мали змогу написати міні-проекти і реалізувати їх в рамках проведення Всеукраїнського Тижня РЗ та ПС. Наприклад, у чернігівському коледжі економіки був проведений тематичний квест, до участі у якому були залучені не лише учні та волонтери, а і фахівці з Центру планування сім’ї.

Також Антоніна Федорченко розповіла, що за останні шість місяців було проведено багато яскравих та цікавих заходів, які були спрямовані на залучення містян до участі в акціях та заходах. Серед них флеш-моб «Стрибок до розуміння» - акція спрямована на підтримку людей, які живуть з ВІЛ, День обіймів, флеш-моби до Дня презервативів, Дня закоханих, Дня щастя та Дня здоров’я. Також всі ці заходи супроводжувалися розповсюдженням інформаційних матеріалів.

Слід відзначити, що проектом за два роки реалізації було охоплено практично всю Чернігівську область. У районних та міських бібліотеках створені інформаційні куточки, де кожен бажаючий може отримати брошури, листівки та інші матеріали.

Волонтерка Наталія Висіканець вважає, що цей проект – це виклик для суспільства. «Це просто про складне. Ми всі розуміємо, що тематика репродуктивного здоров’я є складною, хиткою. Багато людей просто бояться розмовляти на тему статевих стосунків і запобігання хвороб, які передаються статевим шляхом і запобігання небажаній вагітності, вважаючи, що ця тема коли прийде час прийме якісь певні форми. І звичайно наша робота в таких малих містечках - це суттєва підтримка і для викладачів, і для батьків, і для підлітків», - зазначила Н.Висіканець. На її думку, чим більше інформації про репродуктивне здоров’я та планування сім’ї буде викладено простою і зрозумілою мовою, тим більше шансів отримати здорову націю, запобігти небажаній вагітності та загальмувати поширення інфекцій, які поширюються статевим шляхом.

За словами організаторів ставлення людей до питань збереження репродуктивного здоров’я та інформаційних матеріалів суттєво змінилося. Якщо раніше два роки тому, перехожі соромилися цікавитися листівками та запитувати волонтерів про репродуктивне здоров’я, то тепер інтерес збільшився і вже батьки беруть матеріали для дітей, бабусі для онуків. У європейських країнах це нормальна практика говорити про планування сім’ї, про репродуктивне здоров’я, а в українських сім’ях про це не говорять, в школах класному керівнику або вчителю анатомії про це складно розповідати учням. Саме тому важливо поширювати інформацію серед молоді, щоб не стало запізно.

Останні новини Чернігівщини

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова 19:27

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко представив колективу Менської районної державної адміністрації нового керівника – Євгена Соловйова.

У Чернігівській ОДА жінкам урочисто вручили відзнаки

У Чернігівській ОДА жінкам урочисто вручили відзнаки "Мати-героїня" 18:53

1 червня заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Андрій Подорван урочисто вручив державну нагороду — почесне звання «Мати-героїня» жінкам Чернігівщини, які виховують п’ять і більше дітей.

Обласна організація Національної спілки краєзнавців України відзначає 95 річницю

Обласна організація Національної спілки краєзнавців України відзначає 95 річницю 18:20

Днями у Чернігівській обласній державній адміністрації з нагоди 95-річчя краєзнавчого руху в Україні, відбулася зустріч нагоди 95-річчя краєзнавчого руху в Україні. У ній взяли участь Андрій Подорван, заступник голови Чернігівської ОДА, Олександр Коваленко, голова Чернігівського обласного осередку Національної спілки краєзнавців України, Андрій Курданов, голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України, науковці та краєзнавці.

Карантинний ринок праці

Карантинний ринок праці 15:25

З початку карантину лави безробітних поповнили 9,1 тис. осіб, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. В середньому щоденно в службі зайнятості в карантинний період реєструвалося 183 безробітних проти 89-ти у 2019 році.

Упродовж минулого тижня підрозділи УДСНС України у Чернігівській області 51 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня підрозділи УДСНС України у Чернігівській області 51 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:10

Упродовж минулого тижня з 25 травня по 1 червня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 198 чоловік особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини