Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 11 квітня, 05:31:31

Студенти дізналися, що розбите вікно в під’їзді – це втрата 5-15% тепла будинку

13.05.2016   08:55Агенцiя

Як поєднати професійні навички та збереження ресурсів студенти Чернігівського ліцею залізничного транспорту дізналися 11 травня під час семінару «Енергозбереження – шлях до енергонезалежності», який провела Громадянська мережа ОПОРА.

Адже нестача ресурсів та постійний ріст тарифів змушує всіх, а особливо майбутніх спеціалістів, вчитися заощаджувати з користю і платити менше.

«Проведення звичайних підрахунків дає нам зрозуміти, що платити можна і за невикористані ресурси. Наприклад, тепловтрати провокує розбите вікно в під’їзді багатоквартирного будинку, щілини та двері. Це становить 5-15% сумарних тепловтрат всього будинку й впливає на суму в платіжках за комунальні послуги. Зачинені двері та замінене скло у вікнах дозволить зберегти тепло всередині будинку, а не опалювати вулицю. Щоб люди усвідомлювали, як саме вони впливають на навколишнє середовище, необхідно підіймати ці питання та проводити деталізовані обговорення, особливо серед молоді», – наголошує місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Учасникам семінару запропонували прості методи економії ресурсів у побуті. Наприклад, багато хто забуває вимикати із розеток електронні прилади після використання, хоча така проста дія може значно зекономити електроенергію та подовжити життя акумуляторам. Більше того, експерт наголосила, що використовують енергію навіть вимкнені прилади та ті, які переведені в режим сну, якщо вони не вимкнені з розеток.

Присутні розбиралися, що робити, аби зберігати енергію правильно та як це безпосередньо впливає на комфорт. Учасники згадували і довготермінові заходи: утеплення фасаду або покрівлі, реконструкцію вікон та дверей.

Студенти також ділилися власними методами енергозбереження, при цьому деякі вказували, що в своїх родинах постійно слідкують, як хто користується електроенергією і чи не залишаються прилади увімкненими. При цьому не в усіх учасників семінару в квартирах є всі необхідні лічильники, дехто лише планує їх встановити.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 577 нових випадків COVID-19

Виявлено 577 нових випадків COVID-19 18:31

За даними управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 10 квітня в області зафіксовано 577 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб 17:07

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 10 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 6966 осіб.

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу 12:22

У 2020 році в загальному обсязі переміщень частка міждержавних склала лише один відсоток. Прибуло в область 69 осіб, вибуло 104 особи.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби 12:14

Дев’ятого квітня, в період нерестової заборони, Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на р. Десна, поблизу хутора Єньків Іванівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:05

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини