Соціальні педагоги дізналися про методи економії на комуналці
Перетворити власний будинок в об’єкт економії можна, використовуючи доступні інструменти.

Про них 21 квітня в Чернігівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського під час семінару «ОСББ як інструмент підвищення енергоефективності для багатоквартирних будинків» розповіли представники Громадянської мережі ОПОРА.
Вчителі, педагоги-організатори, керівники гуртків та соціальні педагоги відвідали семінар, аби в подальшому покращувати умови власного житла та вчити енергоефективності учнів.
«ОСББ надає жителям багатоквартирних будинків безліч можливостей, в тому числі для проведення заходів з термомодернізації. Так, будинки з ОСББ можуть скористатися програмою державної підтримки населення, яка передбачає відшкодування суми кредиту на енергоефективні заходи.
На придбання енергоефективних матеріалів та обладнання держава компенсує для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та ЖБК 40% кредитних коштів», – роз’яснює місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.
Скористатися програмою не важко, необхідно визначитися з енергоефективними заходами та підготувати всі потрібні документи. З програмою співпрацюють три банки: Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк. Скористатися програмою можуть і власники індивідуальних будинків. Так, наприклад, при купівлі «негазових» котлів компенсація складатиме 20%, а на придбання енергоматеріалів та обладнання – 30% частини суми кредиту.
В результаті, якщо, наприклад, проводити утеплення фасаду, можна не тільки отримати вищу температуру у приміщенні, а й майже вдвічі скоротити витрати на тепло. При цьому важливо звертати увагу на правильність проведення процедур з термомодернізації. Відтак, неправильне за технічними нормами, «клаптикове» утеплення може нанести шкоду конструкціям і служити не довго. А повне утеплення фасаду будинку унеможливить утворення плісняви або інші руйнації стін будинку. Тобто енергоефективні заходи, за умови їх правильної реалізації, здатні знизити суми у ваших платіжках, оскільки суттєво зекономлять ресурси.
Для детальнішого вивчення обговорених питань учасники отримали інформаційні постери про особливості збереження тепла в приміщеннях, а також щодо альтернативної енергетики, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Останні новини Чернігівщини
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий апарат від благодійників 08:56
Завдяки благодійному фонду «Діти Чорнобиля» при Міністерстві праці, соціального захисту, охорони здоров’я соціальної та гендерної політики землі Нижня Саксонія (Німеччина) Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим апаратом Siemens NX3 Elite з ультразвуковим датчиком Siemens Р4-2.
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.