Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 листопада, 13:19:59

У пріоритетах студентів не тільки книжки, а й енергоощадні технології

08.04.2016   08:43

Студенти Чернігівського національного технологічного університету визначали, як вони впливають на стан довкілля, чи економно використовують ресурси, а також для чого потрібно об’єднуватися мешканцям багатоповерхівок.

Розглянули ці питання під час інтерактивної лекції «ОСББ як інструмент підвищення енергоефективності для мешканців багатоквартирних будинків», яку провела Громадянська мережа ОПОРА.

Що потрібно робити, аби зберегти тепло у власній оселі, деталізувала місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець. Вона також розповіла, в чому полягає різниця між ЖЕКом та ОСББ. Адже серед студентів виявилися бажаючі створити об’єднання співвласників у своєму будинку.

«Енергоефективність має стати частиною нашого життя, особливо що стосується ОСББ. У подібних аспектах, які потроху стають невід’ємним елементом української економіки, важливо розподіляти енергоресурси, що вже казати про їхнє застосування загалом», – поділився думками учасник семінару, студент Всеволод Жейко.

Присутні на обговоренні також поділилися власними методами заощадження енергії. Найвідомішим стала заміна лампочок у квартирі. Адже енергоощадні лампи – один з кроків до економії електроенергії.
Не варто нехтувати і природнім світлом: штори насправді можуть бути не тільки прикрасою, а й світлопоглинаючим елементом. Так само, як високі рослини і брудні плафони. Але достатньо збільшити кількість світла, яка потрапляє до кімнати з вулиці, – і показники лічильника стануть меншими.

Для детальнішого вивчення обговорених питань учасники отримали інформаційні постери про особливості збереження тепла в приміщеннях, а також про альтернативні джерела енергії, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я 11:44

Різдвяний піст щорічно розпочинається 28 листопада, а закінчується на Святвечір – 6 січня. Триває він 40 днів, тому однією з його назв є Мала Чотиридесятниця (Великою є Чотиридесятниця перед Великоднем).

9 ідей, як прикрасити дім до різдвяних свят своїми руками 11:39

Щоб зустріти різдвяні свята у всеозброєнні, потрібно вже восени починати думати про прикрашання будинку. Гірлянди, свічники, різдвяні вінки, ялинка з дощику або гілок – все це створює казковий настрій, змушує вірити в диво і чекати свят з нетерпінням.

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво 11:23

Пеките имбирное, яблочно-карамельное, шоколадное печенье всевозможных форм, украшайте глазурью, дарите друзьям или вешайте на ёлку. Если, конечно, сможете устоять и не съесть всё сразу.

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року 11:03

Тиждень починається з повного місяця, він же напівтіньове місячне затемнення на висхідному місячному вузлі в знаку Близнюки 30 листопада об 11:43 за київським часом, яке відкриває коридор затемнень осінь – зима 2020. Місячне затемнення вносить спотворення в чуттєву сферу, в особисті взаємини, знижує інстинкт самозбереження. Нове входить в наше життя, з'являється необхідність оновитися і залишити старе.