Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 1 березня, 12:58:40

У пріоритетах студентів не тільки книжки, а й енергоощадні технології

08.04.2016   08:43

Студенти Чернігівського національного технологічного університету визначали, як вони впливають на стан довкілля, чи економно використовують ресурси, а також для чого потрібно об’єднуватися мешканцям багатоповерхівок.

Розглянули ці питання під час інтерактивної лекції «ОСББ як інструмент підвищення енергоефективності для мешканців багатоквартирних будинків», яку провела Громадянська мережа ОПОРА.

Що потрібно робити, аби зберегти тепло у власній оселі, деталізувала місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець. Вона також розповіла, в чому полягає різниця між ЖЕКом та ОСББ. Адже серед студентів виявилися бажаючі створити об’єднання співвласників у своєму будинку.

«Енергоефективність має стати частиною нашого життя, особливо що стосується ОСББ. У подібних аспектах, які потроху стають невід’ємним елементом української економіки, важливо розподіляти енергоресурси, що вже казати про їхнє застосування загалом», – поділився думками учасник семінару, студент Всеволод Жейко.

Присутні на обговоренні також поділилися власними методами заощадження енергії. Найвідомішим стала заміна лампочок у квартирі. Адже енергоощадні лампи – один з кроків до економії електроенергії.
Не варто нехтувати і природнім світлом: штори насправді можуть бути не тільки прикрасою, а й світлопоглинаючим елементом. Так само, як високі рослини і брудні плафони. Але достатньо збільшити кількість світла, яка потрапляє до кімнати з вулиці, – і показники лічильника стануть меншими.

Для детальнішого вивчення обговорених питань учасники отримали інформаційні постери про особливості збереження тепла в приміщеннях, а також про альтернативні джерела енергії, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

Президент про судову реформу

Президент про судову реформу 11:28

В Україні буде реалізовано дієву судову реформу, яка гарантуватиме право кожного громадянина на чесний, незалежний та справедливий суд.

Перевірили територію водоохоронної зони з прибережною захисною смугою р. Старик

Перевірили територію водоохоронної зони з прибережною захисною смугою р. Старик 10:10

За результатами заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства на території Чернігівського району виявлені порушення природоохоронного законодавства.

Весна дарує нам оновлення: нові почуття, нові сподівання, нові виклики

Весна дарує нам оновлення: нові почуття, нові сподівання, нові виклики 09:49

Для артистів — це і нові зустрічі з глядачами. А запросити своїх шанувальників до весни — це і особлива відповідальність.

У Чернігові згадали про його визволення разом із столицею 103 роки тому

У Чернігові згадали про його визволення разом із столицею 103 роки тому 09:40

26 лютого у Чернігівському обласному молодіжному центрі проведено просвітницький захід — гутірку в прямому ефірі до славетної дати 1 березня 1918 року — визволення Києва й Чернігова від російського червоного агресора.

Поліцейський постане перед судом за збут особливо небезпечного наркотичного засобу

Поліцейський постане перед судом за збут особливо небезпечного наркотичного засобу 09:33

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури слідчими територіального управління ДБР, розташованого у м. Києві, завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт щодо колишнього поліцейського.