Облдержадміністрація продовжує навчання з питань електронних державних закупівель
24 березня Департаментом економічного розвитку облдержадміністрації спільно з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій проведено семінар-навчання з питань електронних закупівель для розпорядників коштів місцевих бюджетів.
![](/uploads/13682-m.jpg)
Відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” з 1 квітня 2016 року на обов’язкові електронні закупівлі мають перейти центральні органи влади, з 1 серпня 2016 року – всі інші замовники. Тому дана тематика є надзвичайно актуальною. Про це свідчить відвідуваність семінару - у заході взяли участь близько 450 учасників.
Навчання проводили представники чотирьох електронних торгівельних майданчиків та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, які мають повноваження у сфері державних закупівель.
Як зазначила заступник директора Департаменту економічного розвитку Олександра Хомик, відкриваючи семінар, з початку цього року в області 176 організаторів, які здійснюють діяльність на території області (як підпорядкованих, так і не підпорядкованих облдержадміністрації), розпочали 1516 процедур. З них 83 організатори успішно завершили 373 процедури. При цьому середня кількість пропозицій на одні торги становить 3,17.
Планова сума по успішно завершених закупівлях дорівнювала 9,9 млн гривень, а сума виграних пропозицій - 8,0 млн гривень. Таким чином, економія бюджетних коштів склала 1,9 млн грн або 19,2 % від планової суми.
Протягом 2016 року 184 обласних представники бізнесу прийняли участь у 717 електронних закупівлях, в тому числі і за межами області. З них 112 підприємців стали переможцями по 303 закупівлях.
У ході семінару-навчання його учасники мали можливість ознайомитися з основними положеннями Закону України “Про публічні закупівлі”, теоретичними і практичними аспектами роботи електронних торгівельних майданчиків, повноваженнями органів Казначейської служби по контролю за дотриманням законодавства в сфері державних закупівель, питаннями дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції учасниками державних закупівель. На завершення семінару відбулась дискусія з проблемних питань державних закупівель.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.