Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 16:30:11

Про Ініціативу прозорості розповіли журналістам Чернігівщини

25.03.2016   07:12Агенцiя

З чого почався, як проходить, і які вигоди має принести процес UAEITI – Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні – дізнавалися представники місцевих видань Чернігівщини під час тематичної лекції 23 березня.

Лекція стала першим заходом на Чернігівщині з реалізації завдань Комунікаційної cтратегії ІПВГ.

Журналісти, переважно з районних друкованих видань, отримали інформацію про зміст, основні механізми та головні цілі Ініціативи. Реалізація ІПВГ є особливо актуальною для медійників як ключ до отримання надійної інформації про кошти, сплачені нафто- та газовидобувними компаніями за експлуатацію надр. З іншого боку, це і механізм контролю над урядом та бізнесом у питанні належного управління природними ресурсами.

Захід відбувся в рамках проекту “Розвиток мережі партнерських організацій з реалізації завдань Комунікаційної cтратегії ІПВГ 2015 у видобувних регіонах України”, що реалізується ГО “НОВА Енергія” за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та Міжнародного фонду “Відродження”. Участь у його організації взяли Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА, ГО “Асоціація регіональних ЗМІ” та “Разом до громадянського суспільства”.

“Чернігівщина – далеко не найбільша з видобувних областей України, тому може здатися, що питання Ініціативи прозорості видобувних галузей для неї не надто актуальне, – зауважив Валерій Сорокін, представник Департаменту інформдіяльності ОДА. – Дійсно, найбільше вигоди від Ініціативи можуть отримати райони, де безпосередньо здійснюється видобуток. Тим не менше, ІПВГ сприяє досягненню прозорості, рівних правил гри та поліпшенню інвестиційного клімату на загальнодержавному рівні, а тому, тією чи іншою мірою, є важливою для всіх”.

Учасники лекції ознайомилися з короткою версією першого національного звіту ІПВГ та переглянули присвячений йому відеоролик.

Валерій Сорокін привернув увагу до того, що наступний звіт, за умови ухвалення законопроекту “Про розкриття інформації у видобувних галузях”, має всі шанси стати повнішим та детальнішим за попередній, а отже – ще більш цікавим для представників ЗМІ.

Найбільшу цікавість у присутніх викликали можливості, які Стандарт ІВПГ відкриває для місцевих громад: поле для діалогу і вирішення конфліктних ситуацій, а також  контроль за надходженнями для місцевих бюджетів і стимулювання розвитку інфраструктури.

Учасники пошкодували, що ІПВГ в Україні не поширюється на видобуток торфу, адже ситуація з розробкою цієї корисної копалини є постійним джерелом конфліктів на Чернігівщині.

Реалізація завдань Комунікаційної стратегії ІПВГ на Чернігівщині продовжуватиметься. Окрім ще одного тренінгу для ЗМІ, у квітні у південних видобувних районах відбудуться круглі столи за участю представників місцевих громад, а потому – круглий стіл, присвячений видобутку вуглеводнів в області в контексті реалізації ІПВГ.

Тим часом, до 6 травня в області триває конкурс журналістських робіт на кращий аналітичний матеріал щодо імплементації ІПВГ та її значення для громад.

Останні новини Чернігівщини

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19 15:33

Протягом минулої доби зафіксовано 1 випадок COVID-19 у Прилуках та 2 у Чернігові.

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів 13:04

У Чернігові проходила традиційна планова вакцинація тварин проти сказу. Спеціалісти міської державної лікарні ветеринарної медицини працювали на виїзді у 14 різних мікрорайонах міста.

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце 12:36

У 2019 р. від стаціонарних джерел забруднення підприємств області в повітряний басейн надійшло 27,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 8% менше, ніж у 2018 р.

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини