Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 жовтня, 18:33:31

Про Ініціативу прозорості розповіли журналістам Чернігівщини

25.03.2016   07:12Агенцiя

З чого почався, як проходить, і які вигоди має принести процес UAEITI – Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні – дізнавалися представники місцевих видань Чернігівщини під час тематичної лекції 23 березня.

Лекція стала першим заходом на Чернігівщині з реалізації завдань Комунікаційної cтратегії ІПВГ.

Журналісти, переважно з районних друкованих видань, отримали інформацію про зміст, основні механізми та головні цілі Ініціативи. Реалізація ІПВГ є особливо актуальною для медійників як ключ до отримання надійної інформації про кошти, сплачені нафто- та газовидобувними компаніями за експлуатацію надр. З іншого боку, це і механізм контролю над урядом та бізнесом у питанні належного управління природними ресурсами.

Захід відбувся в рамках проекту “Розвиток мережі партнерських організацій з реалізації завдань Комунікаційної cтратегії ІПВГ 2015 у видобувних регіонах України”, що реалізується ГО “НОВА Енергія” за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та Міжнародного фонду “Відродження”. Участь у його організації взяли Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА, ГО “Асоціація регіональних ЗМІ” та “Разом до громадянського суспільства”.

“Чернігівщина – далеко не найбільша з видобувних областей України, тому може здатися, що питання Ініціативи прозорості видобувних галузей для неї не надто актуальне, – зауважив Валерій Сорокін, представник Департаменту інформдіяльності ОДА. – Дійсно, найбільше вигоди від Ініціативи можуть отримати райони, де безпосередньо здійснюється видобуток. Тим не менше, ІПВГ сприяє досягненню прозорості, рівних правил гри та поліпшенню інвестиційного клімату на загальнодержавному рівні, а тому, тією чи іншою мірою, є важливою для всіх”.

Учасники лекції ознайомилися з короткою версією першого національного звіту ІПВГ та переглянули присвячений йому відеоролик.

Валерій Сорокін привернув увагу до того, що наступний звіт, за умови ухвалення законопроекту “Про розкриття інформації у видобувних галузях”, має всі шанси стати повнішим та детальнішим за попередній, а отже – ще більш цікавим для представників ЗМІ.

Найбільшу цікавість у присутніх викликали можливості, які Стандарт ІВПГ відкриває для місцевих громад: поле для діалогу і вирішення конфліктних ситуацій, а також  контроль за надходженнями для місцевих бюджетів і стимулювання розвитку інфраструктури.

Учасники пошкодували, що ІПВГ в Україні не поширюється на видобуток торфу, адже ситуація з розробкою цієї корисної копалини є постійним джерелом конфліктів на Чернігівщині.

Реалізація завдань Комунікаційної стратегії ІПВГ на Чернігівщині продовжуватиметься. Окрім ще одного тренінгу для ЗМІ, у квітні у південних видобувних районах відбудуться круглі столи за участю представників місцевих громад, а потому – круглий стіл, присвячений видобутку вуглеводнів в області в контексті реалізації ІПВГ.

Тим часом, до 6 травня в області триває конкурс журналістських робіт на кращий аналітичний матеріал щодо імплементації ІПВГ та її значення для громад.

Останні новини Чернігівщини

Катерина Сахневич презентувала проєкт Регіонального плану управління відходами Чернігівської області на форумі в Івано-Франківську 17:32

Посилити екологічний захист постраждалих територій шляхом ефективної переробки відходів та рекультивації земель – головна мета регіонального форуму з питань управління відходами, організованого Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, який проходить в м. Івано-Франківську з 28 вересня 2022 року.

Поліція Чернігівщини розслідує обставини загибелі чотирьох людей внаслідок вибуху 17:28

Ввечері 1 жовтня до поліції надійшло повідомлення про те, що четверо мешканців села Киїнка Чернігівського району поїхали автомобілем у невідомому напрямку і перестали виходити на зв’язок.

2 жовтня - цей день в Україні і світі

2 жовтня - цей день в Україні і світі 17:25

ДЕНЬ 221 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 221 RUSSIAN AGRESSION

Сприяв ворогу у здійсненні збройної агресії проти України 22:18

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури 30.09.2022 скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця с. Буянки Чернігівського району за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану та незаконного зберігання вибухових речовин без передбаченого законом дозволу (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 263 КК України).

Трофейна російська техніка тепер захищатиме чернігівську землю 22:13

Вісімнадцять одиниць ворожої техніки стали трофеями військовослужбовців оперативного командування «Північ» під час активної фази оборони обласного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини