Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 травня, 03:01:54

Про Ініціативу прозорості розповіли журналістам Чернігівщини

25.03.2016   07:12Агенцiя

З чого почався, як проходить, і які вигоди має принести процес UAEITI – Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні – дізнавалися представники місцевих видань Чернігівщини під час тематичної лекції 23 березня.

Лекція стала першим заходом на Чернігівщині з реалізації завдань Комунікаційної cтратегії ІПВГ.

Журналісти, переважно з районних друкованих видань, отримали інформацію про зміст, основні механізми та головні цілі Ініціативи. Реалізація ІПВГ є особливо актуальною для медійників як ключ до отримання надійної інформації про кошти, сплачені нафто- та газовидобувними компаніями за експлуатацію надр. З іншого боку, це і механізм контролю над урядом та бізнесом у питанні належного управління природними ресурсами.

Захід відбувся в рамках проекту “Розвиток мережі партнерських організацій з реалізації завдань Комунікаційної cтратегії ІПВГ 2015 у видобувних регіонах України”, що реалізується ГО “НОВА Енергія” за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та Міжнародного фонду “Відродження”. Участь у його організації взяли Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА, ГО “Асоціація регіональних ЗМІ” та “Разом до громадянського суспільства”.

“Чернігівщина – далеко не найбільша з видобувних областей України, тому може здатися, що питання Ініціативи прозорості видобувних галузей для неї не надто актуальне, – зауважив Валерій Сорокін, представник Департаменту інформдіяльності ОДА. – Дійсно, найбільше вигоди від Ініціативи можуть отримати райони, де безпосередньо здійснюється видобуток. Тим не менше, ІПВГ сприяє досягненню прозорості, рівних правил гри та поліпшенню інвестиційного клімату на загальнодержавному рівні, а тому, тією чи іншою мірою, є важливою для всіх”.

Учасники лекції ознайомилися з короткою версією першого національного звіту ІПВГ та переглянули присвячений йому відеоролик.

Валерій Сорокін привернув увагу до того, що наступний звіт, за умови ухвалення законопроекту “Про розкриття інформації у видобувних галузях”, має всі шанси стати повнішим та детальнішим за попередній, а отже – ще більш цікавим для представників ЗМІ.

Найбільшу цікавість у присутніх викликали можливості, які Стандарт ІВПГ відкриває для місцевих громад: поле для діалогу і вирішення конфліктних ситуацій, а також  контроль за надходженнями для місцевих бюджетів і стимулювання розвитку інфраструктури.

Учасники пошкодували, що ІПВГ в Україні не поширюється на видобуток торфу, адже ситуація з розробкою цієї корисної копалини є постійним джерелом конфліктів на Чернігівщині.

Реалізація завдань Комунікаційної стратегії ІПВГ на Чернігівщині продовжуватиметься. Окрім ще одного тренінгу для ЗМІ, у квітні у південних видобувних районах відбудуться круглі столи за участю представників місцевих громад, а потому – круглий стіл, присвячений видобутку вуглеводнів в області в контексті реалізації ІПВГ.

Тим часом, до 6 травня в області триває конкурс журналістських робіт на кращий аналітичний матеріал щодо імплементації ІПВГ та її значення для громад.

Останні новини Чернігівщини

Як ефективно впоратися з багатозадачністю: допоможе чек-лист

Як ефективно впоратися з багатозадачністю: допоможе чек-лист 10:48

Щодня ми виконуємо багато завдань, які потребують від нас концентрації уваги. Через завантаженість можна легко забути про важливий момент або взагалі про саму справу, в результаті чого можуть виникнути проблеми.

Смачні рецепти вихідного дня: 12 смачних заправок для овочевих салатів 10:34

Ось і настане скоро літо - той чарівний час, коли велика кількість овочів дозволяє нам вести здоровий спосіб життя і харчуються не калорійною їжею. Як ви розумієте, мова зараз йде про салати.

Як зберігати свіжу зелень. ТОП-5 порад

Як зберігати свіжу зелень. ТОП-5 порад 10:29

Петрушка, базилік, кріп, кінза, рукола не лише додають стравам особливого смаку, а й вельми корисні. Для довготривалого зберігання зелені застосовують замороження та сушіння.

Гороскоп на наступний тиждень з 17 по 23 травня

Гороскоп на наступний тиждень з 17 по 23 травня 10:18

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 17 по 23 травня 2021 року.