Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 1 серпня, 00:12:07

Держава – не комерційне підприємство

03.03.2016   10:36

Послуги, що надаються державою, в жодному разі не можна розглядати як спосіб поповнення доходів. Це, насамперед, результат здійснення владних повноважень, які нами вже сплачені.

Такі думки прозвучали під час другого семінару для виконкомів об`єднаних територіальних громад, проведеного Центром підвищення кваліфікації у Вертіївці.

Йшлося про оптимальні способи формування структури їх виконавчих органів та розподіл повноважень – виходячи з можливої чисельності працівників. Зокрема, увага концентрувалася на найвитратніших бюджетних галузях – освіті та медицині, також порушувалися проблеми функціонування закладів культури.

Учасники навчання розглянули останні зміни в законодавстві, що регулюють діяльність бюджетної сфери, а також ті, що очікуються найближчим чином. Зокрема, порушувалися питання процедури фінансування державою проектів, спрямованих на розвиток інфраструктури нових громад, а також здійснення державних закупівель через елетронні торги. Висловлювалося побажання враховувати бачення потреб громад у разі здійсненння цільових закупок, таких як шкільні автобуси.

Друга частина навчання присвячувалася організації роботи Центрів надання адміністративних послуг. Наголошувалося – існує три способи їх утворення: як органу управління, як структурного підрозділу виконкому або ж – комунального підприємства. Вибір того чи іншого варіанту залежить від самої громади, однак він має бути економічно обгрунтованим та зручним для переважної більшості потенційних користувачів адміністративних послуг.

У зв`язку з цим мовилося про необхідність створення віддалених робочих місць адміністраторів, які б дозволили надавати широкий спектр послуг через Інтернет. Так могли б працювати співробітники спеціалізованого сектору виконкому та старости. Наголошувалося на необхідності виробленя узгодженого підходу до розв`язання порушених проблем.

Заняття проводили експерт Чернігівського офісу реформ Микола Силенко, начальник відділу департаменту фінансів облдержадміністрації Світлана Демиденко, начальник управління адміністративних послуг Чернігівської міськї ради Микола Овсянник.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 20 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 20 нових випадків COVID-19 15:56

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 31 липня в області зафіксовано 20 нових випадків COVID-19.

На Чернігівщині знайшли рідкісну червонокнижну рослину

На Чернігівщині знайшли рідкісну червонокнижну рослину 13:00

Попри страшну спеку, експедиції Київського еколого-культурного центру за рідкісними рослинами тривають.

Чернігівський мандрівник має намір пішки перетнути Україну з заходу на схід

Чернігівський мандрівник має намір пішки перетнути Україну з заходу на схід 12:45

Відомий чернігівський мандрівник, журналіст і письменник Олександр Волощук розпочинає піший похід із крайньої західної точки України до крайньої східної. За два місяці він планує пройти 1800 км.

Прилучани ярмаркуватимуть три дні напередодні Дня незалежності

Прилучани ярмаркуватимуть три дні напередодні Дня незалежності 12:30

Цьогоріч Прилуки заполонять народні мелодії та радісний гамір урочистостей тридцятої річниці до Дня Незалежності.

15 років позбавлення волі за зґвалтування малолітньої дитини. Апеляційний суд залишив без змін вирок дядьку-гвалтівнику

15 років позбавлення волі за зґвалтування малолітньої дитини. Апеляційний суд залишив без змін вирок дядьку-гвалтівнику 11:45

Чернігівський апеляційний суд підтримав позицію ювенального прокурора і залишив без змін вирок Ніжинського міськрайонного суду від 01.04.2021.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини