Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 13:02:55

Держава – не комерційне підприємство

03.03.2016   10:36

Послуги, що надаються державою, в жодному разі не можна розглядати як спосіб поповнення доходів. Це, насамперед, результат здійснення владних повноважень, які нами вже сплачені.

Такі думки прозвучали під час другого семінару для виконкомів об`єднаних територіальних громад, проведеного Центром підвищення кваліфікації у Вертіївці.

Йшлося про оптимальні способи формування структури їх виконавчих органів та розподіл повноважень – виходячи з можливої чисельності працівників. Зокрема, увага концентрувалася на найвитратніших бюджетних галузях – освіті та медицині, також порушувалися проблеми функціонування закладів культури.

Учасники навчання розглянули останні зміни в законодавстві, що регулюють діяльність бюджетної сфери, а також ті, що очікуються найближчим чином. Зокрема, порушувалися питання процедури фінансування державою проектів, спрямованих на розвиток інфраструктури нових громад, а також здійснення державних закупівель через елетронні торги. Висловлювалося побажання враховувати бачення потреб громад у разі здійсненння цільових закупок, таких як шкільні автобуси.

Друга частина навчання присвячувалася організації роботи Центрів надання адміністративних послуг. Наголошувалося – існує три способи їх утворення: як органу управління, як структурного підрозділу виконкому або ж – комунального підприємства. Вибір того чи іншого варіанту залежить від самої громади, однак він має бути економічно обгрунтованим та зручним для переважної більшості потенційних користувачів адміністративних послуг.

У зв`язку з цим мовилося про необхідність створення віддалених робочих місць адміністраторів, які б дозволили надавати широкий спектр послуг через Інтернет. Так могли б працювати співробітники спеціалізованого сектору виконкому та старости. Наголошувалося на необхідності виробленя узгодженого підходу до розв`язання порушених проблем.

Заняття проводили експерт Чернігівського офісу реформ Микола Силенко, начальник відділу департаменту фінансів облдержадміністрації Світлана Демиденко, начальник управління адміністративних послуг Чернігівської міськї ради Микола Овсянник.

Останні новини Чернігівщини

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце 12:36

У 2019 р. від стаціонарних джерел забруднення підприємств області в повітряний басейн надійшло 27,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 8% менше, ніж у 2018 р.

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

Про підготовку до опалювального сезону - на нараді в Чернігівській ОДА

Про підготовку до опалювального сезону - на нараді в Чернігівській ОДА 12:01

28 травня перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Віталій Загайний провів нараду з керівниками ТОВ «НіжинТеплоМережі», КП «Прилукитепловодопостачання» та заступниками міських голів Ніжина та Прилук.

Чернігів: вулиця Кирпоноса вже знову відкрита для проїзду

Чернігів: вулиця Кирпоноса вже знову відкрита для проїзду 11:52

Вулиця Кирпоноса відсьогодні вже відкрита для проїзду, по ній пішов і громадський транспорт – як автобуси, так і тролейбуси.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини