Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 18 квітня, 21:11:45

Розбиралися, що чекає на жителів багатоквартирних будинків з 1 липня

02.03.2016   07:56Агенцiя

Як вплине на кожний багатоквартирний будинок закон №417-VIII обговорили в Чернігові.

Разом з жителями будинку по Проспекту Перемоги, Громадянська мережа ОПОРА та Регіна Гусак зі ЧМГО Жменя з’ясували, що необхідно робити, якщо мешканці бажають самостійно вирішувати майбутнє свого житла і створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Відповідно до законодавства, кожен багатоквартирний будинок має визначитися з тим, хто буде управителем, в іншому випадку його назначать органи місцевого самоврядування на конкурсній основі.

Саме тому місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець та Регіна Гусак зі ЧМГО Жменя під час зборів надали мешканцям консультативно-методологічну допомогу з приводу поетапного створення ОСББ та роз’яснили особливості закону.

«Коли жителі багатоквартирних будинків матимуть достатню кількість корисної інформації, вони зможуть прийняти виважене і аргументоване рішення щодо майбутнього власного житла. Про що ми й намагалися їм розповісти під час зустрічі. Особливості нового закону №417-VIII такі, що або жителі проявляють активність і прийматимуть рішення самостійно, або компанію-управителя будинку їм буде назначено після 1 липня цього року місцевими органами влади», – прокоментувала захід Наталія Висіканець.

Окрім обговорення актуальних питань, всі учасники заходу отримали постери від Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», які містять детальні інструкції щодо механізму прийняття спільних рішень в багатоквартирному будинку.

Не тільки громадські діячі, а й представники міської влади вказують, що будуть всебічно сприяти утворенню об’єднань та забезпечуватимуть інформаційний супровід, а також допомагатимуть тим, хто бажає зареєструвати ОСББ. Зокрема, на це планується виділити більше 22 млн грн з міського бюджету.

Вже зараз охочі створити ОСББ в Чернігові можуть отримати консультацію в Центрі надання адміністративних послуг, де працюють кваліфіковані юристи.

Останні новини Чернігівщини

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня 12:36

Для нашого регіону характерна велика кількість рослинної їжі. Українська кухня — це варіння, тушкування, запікання, смаження, пряження.

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска 12:19

За два тижні Великдень. А отже, варто продумувати страви, які будете готувати. Пропонуємо рецепт сирної паски, що традиційно готується на свято Великодня.

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 11:50

Гороскоп для всіх знаків зодіаку на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 2021 року

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць 10:14

Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.