Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 липня, 07:52:14

Відбувся тренінг "Гендерна рівність у сфері трудових відносин в Україні, особливості дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб"

19.02.2016   13:40Агенцiя

17 лютого в Чернігові в Навчально-методичному центрі профспілок відбувся тренінг для фахівців центрів зайнятості області на тему «Гендерна рівність у сфері трудових відносин в Україні, особливості дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Кваліфіковані тренери розповіли учасникам заходу про проблеми, з якими стикаються переселенці на новому місці проживання, про їх права і свободи, гендерну дискримінацію в трудовій сфері. Розглянуто низку законодавчих та нормативно-правових документів щодо забезпечення ґендерної рівності в Україні. Фахівців служби зайнятості вчили знаходити контакт з переселенцями, адже більшість з них і досі перебуває в умовах стресу, і саме встановлення довірливих відносин є запорукою ефективної допомоги.

Експерти зазначили, що внутрішньо переміщені особи часто відчувають на собі прояви дискримінації на ринку праці. Роботодавці з різних причин відмовляють їм у працевлаштуванні. Особливо це стосується жінок-переселенок.
 
У нових умовах життя представницям прекрасної статі адаптуватися набагато складніше, ніж чоловікам через упереджене ставлення до них як до переселенців та ще й через «стандартні» прояви гендерної дискримінації. Як правило, жінці важче влаштуватися на роботу, отримати рівну з чоловіком заробітну плату, взяти кредит в банку на розвиток власної справи тощо.

Навчання відбувалося у формі лекцій, практичних занять, дискусій. За відгуками його учасників, отримана інформація була цікавою та корисною. Набуті знання щодо роботи з внутрішньо переміщеними особами стануть у нагоді фахівцям служби зайнятості при наданні послуг цій категорії населення.

Проведення такого заходу стало можливим завдяки реалізації в Україні масштабного проекту «Адвокація, правовий захист, заснований на громадських принципах, житлова і непродовольча допомога внутрішньо переміщеним особам і населенню, постраждалому в результаті конфлікту в Україні».
Програма впроваджується Датською Радою у справах біженців та Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців в 20 областях нашої держави, зокрема з грудня 2015 року й на Чернігівщині. Партнером проекту в нашій області стала ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Відтак вимушеним переселенцям у разі потреби пропонується безкоштовно отримати всебічну юридичну і консультаційну підтримку, адвокатську допомогу, в тому числі в національних і міжнародних судових інстанціях, з правових питань щодо статусу внутрішньо переміщених осіб, одержання соціальних гарантій та пільг, працевлаштування, переоформлення прав власності та документів, компенсацій за пошкоджене або втрачене внаслідок бойових дій майно тощо.

«Обласна служба зайнятості активно долучилася до реалізації цього проекту. Її функція полягає в сприянні інформуванню внутрішньо переміщених осіб, які звертаються до нас по допомогу в працевлаштуванні, про дію проекту та можливість отримання фахової правової допомоги, - зазначила заступник начальника відділу організації профорієнтації та профнавчання ОЦЗ Марина Кривопала. - Наразі в обласній службі зайнятості задіяно всі інформаційні ресурси: відбувся тренінг для наших працівників, переселенців інформуємо як під час індивідуальних консультацій, так і групових заходів, відповідні матеріали розміщено в інформаційних куточках центрів зайнятості. Сподіваюся, що участь служби зайнятості в цьому проекті сприятиме насамперед реалізації Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині потонув молодий чоловік 16:59

Про це повідомили у ГУ ДСНС у Чернігівській області.

Соціальний захист ВПО на Ніжинщині: програми підтримки та допомога благодійників 16:36

На території Ніжинського району (включно з райцентром) на обліку в єдиній інформаційній базі даних про ВПО перебуває понад 12,8 тисячі осіб. Найбільше з Чернігівської (близько 4 тисяч) та Київської (понад 4,5 тисячі), решта – з Донецької, Луганської, Харківської, Сумської, Херсонської областей.

єРобота: в Чернігові військовий відкрив чайну «Сьорб» 15:50

Не кавою єдиною, вирішив Владислав Іванцов і відкрив у Чернігові чайну «Сьорб». Для цього скористався програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядового проєкту «єРобота» і отримав понад 450 тис. гривень на започаткування бізнесу.

Реформа шкільного харчування в Ніжинській громаді в дії! 15:09

Обирати здорову їжу навчали школярів у пришкільних таборах Ніжина.

У Чернігові поліцейські викрили злочинну групу «наркозакладчиків» 14:45

Оперативники управління боротьби з наркозлочинністю поліції Чернігівщини відстежили та перекрили канал систематичного надходження в обласний центр значних партій психотропних речовин, які в подальшому збувалися вроздріб шляхом «закладок».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини