Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 квітня, 12:49:53

Вищі навчальні заклади Чернігівської області. ДОВІДКА

25.01.2016   14:19Агенцiя

На початок 2015/16 навчального року на Чернігівщині здобували вищу освіту 25 тис. студентів.

ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка

ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка

Студентами-першокурсниками стали 5 тис. юнаків та дівчат. Порівняно з попереднім навчальним роком кількість студентів зменшилася на 8%.

Із кожних десяти тисяч жителів Чернігівщини у вищих навчальних закладах (ВНЗ) різних рівнів акредитації навчалися 240 осіб проти 259 на початок попереднього навчального року.

Із загальної кількості студентів більше 21 тис. навчалися в 17 самостійних ВНЗ області, решта – у відокремлених структурних підрозділах закладів інших регіонів.

У 2015 р. в конкурсі для вступу до вищих закладів освіти області приймали участь 18 тис. абітурієнтів, з яких 23% були зараховані на початковий цикл навчання. Конкурс для вступу до училищ, коледжів, технікумів (ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації) становив 3,1 заяви (рік тому – 2,7), до інститутів та університетів (ВНЗ ІІІ–ІV рівнів акредитації) – 5 заяв (рік тому – 4,9).
          
Самостійними навчальними закладами у 2015 р. випущено 6 тис. фахівців із вищою освітою, з них 23% отримали направлення на роботу. Серед випускників більше 29% здобули вищу освіту в галузі соціальних наук, бізнесу і права, 14% – гуманітарних наук та мистецтва, 13% – освіти, 9% – інженерних дисциплін, 9% – охорони здоров’я, 6% – природничих наук.

Традиційно частка студенток (56%) перевищує частку студентів–чоловіків (44%).

Вищу освіту за державні кошти здобувають більше половини (51%) студентів.

На початок навчального року стипендії отримують 9 тис. студентів (55% тих, що навчаються за денною формою навчання), з них 94% – академічні. Соціальні стипендії призначені 600 особам (7% стипендіатів).

Здійснює навчальний процес у вищих навчальних закладах області понад 2 тис. педагогічних та науково-педагогічних працівників. Науковий ступінь кандидата наук має 751 особа, доктора – 90, учене звання доцента – 557, професора – 83.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 10:07

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі.

“Jazz-Куліса” до Міжнародного дня джазу 09:13

В останній день квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день джазу. У межах творчого проєкту Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” джаз-бенд “BissQuit” 28 квітня 2026 року представив глядачам яскраву і видовищну концертну програму, присвячену цьому дню.

Поліція розслідує кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з твариною в Чернігові 09:10

28 квітня до поліції надійшло повідомлення про те, що в одному з мікрорайонів Чернігова виявлено вбиту собаку.

 Із візитом на Чернігівщині – делегація австрійських парламентарів і дипломатів

Із візитом на Чернігівщині – делегація австрійських парламентарів і дипломатів 09:09

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із австрійськими парламентарями і дипломатами. У складі делегації – представники різних політичних сил, а також – посольства. Гості відвідали Ягідне. Показали їм і наслідки російських ударів по Чернігову.

Безбар’єрність як стандарт: досвід закладів культури Чернігівщини

Безбар’єрність як стандарт: досвід закладів культури Чернігівщини 09:07

Про розвиток безбар’єрності в культурній сфері області говорили сьогодні на брифінгу в медіацентрі Чернігівської ОВА.