Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 травня, 12:24:04

Протягом 2015 року професійне навчання за актуальними професіями та напрямами проходили понад 5 тисяч безробітних

20.01.2016   11:08Агенцiя

Пріоритетним напрямом діяльності служби зайнятості, який сприяє подоланню дисбалансу між попитом на робочу силу та її пропозицією, є професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікація безробітних.

Протягом 2015 року за направленням центрів зайнятості Чернігівської області професійне навчання за актуальними професіями та напрямами проходили понад 5 тисяч безробітних (на 3,1% більше показника 2014 року). Вони навчалися на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця, для самозайнятості та організації підприємницької діяльності.

Після закінчення навчання 4,7 тисяч колишніх безробітних або 98,4% були працевлаштовані. Безробітні освоювали такі професії: кухар, перукар (перукар-модельєр), манікюрник, токар, столяр, слюсар з ремонту автомобілів, водій тролейбуса, водій навантажувача, кондитер, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, лицювальник-плиточник, машиніст крана (кранівник), електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, машиніст автовишки та автогідропідіймача, оператор котельні, машиніст (кочегар) котельні, швачка, закрійник, оператор заправних станцій, укладальник пиломатеріалів, деталей та виробів з деревини тощо.

Для оперативного задоволення потреб роботодавців 99 осіб проходили навчання за індивідуальними планами і програмами, понад 2 тисячі - підвищували кваліфікацію шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях. Крім того, 616 безробітних проходили навчання задля організації підприємницької діяльності.

Служба зайнятості активно співпрацювала у напрямку підготовки кваліфікованих робітників з професійно-технічними навчальними закладами області: Чернігівськими професійними ліцеями побуту, деревообробної промисловості, залізничного транспорту і будівельним ліцеєм, вищим професійним училищем, Ніжинськими професійними ліцеєм побуту та сервісу і агарним ліцеєм, Чернігівським обласним навчально-курсовим комбінатом тощо.

Крім того, майже 1,5 тис. безробітних Чернігівщини набували нових професій у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у Рівненській, Одеській та Сумській областях. У результаті такої співпраці ринок праці області отримав якісну робочу силу, а безробітні – професію і бажану роботу.

Останні новини Чернігівщини

Прилуцький район: під час ліквідації пожежі житлового будинку врятовано дві людини

Прилуцький район: під час ліквідації пожежі житлового будинку врятовано дві людини 10:54

26 травня о 23:53 до Служби порятунку "101" у Прилуцькому районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с.Онищенків, що за 12 км від райцентру.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:45

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк 10:11

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко 26 травня представив активу Ріпкинського району нову очільницю Ріпкинської райдержадміністрації – Людмилу Позняк.