Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 жовтня, 19:38:01

Протягом 2015 року професійне навчання за актуальними професіями та напрямами проходили понад 5 тисяч безробітних

20.01.2016   11:08Агенцiя

Пріоритетним напрямом діяльності служби зайнятості, який сприяє подоланню дисбалансу між попитом на робочу силу та її пропозицією, є професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікація безробітних.

Протягом 2015 року за направленням центрів зайнятості Чернігівської області професійне навчання за актуальними професіями та напрямами проходили понад 5 тисяч безробітних (на 3,1% більше показника 2014 року). Вони навчалися на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця, для самозайнятості та організації підприємницької діяльності.

Після закінчення навчання 4,7 тисяч колишніх безробітних або 98,4% були працевлаштовані. Безробітні освоювали такі професії: кухар, перукар (перукар-модельєр), манікюрник, токар, столяр, слюсар з ремонту автомобілів, водій тролейбуса, водій навантажувача, кондитер, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, лицювальник-плиточник, машиніст крана (кранівник), електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, машиніст автовишки та автогідропідіймача, оператор котельні, машиніст (кочегар) котельні, швачка, закрійник, оператор заправних станцій, укладальник пиломатеріалів, деталей та виробів з деревини тощо.

Для оперативного задоволення потреб роботодавців 99 осіб проходили навчання за індивідуальними планами і програмами, понад 2 тисячі - підвищували кваліфікацію шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях. Крім того, 616 безробітних проходили навчання задля організації підприємницької діяльності.

Служба зайнятості активно співпрацювала у напрямку підготовки кваліфікованих робітників з професійно-технічними навчальними закладами області: Чернігівськими професійними ліцеями побуту, деревообробної промисловості, залізничного транспорту і будівельним ліцеєм, вищим професійним училищем, Ніжинськими професійними ліцеєм побуту та сервісу і агарним ліцеєм, Чернігівським обласним навчально-курсовим комбінатом тощо.

Крім того, майже 1,5 тис. безробітних Чернігівщини набували нових професій у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у Рівненській, Одеській та Сумській областях. У результаті такої співпраці ринок праці області отримав якісну робочу силу, а безробітні – професію і бажану роботу.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз 19:11

У проблемному питанні щодо закупівлі газу для бюджетних закладів, які мають газові котельні і тому тепер мають придбати його самостійно, відбулися деякі процедурні зрушення. Про них повідомив заступник чернігівського міського голови Віктор Геращенко сьогодні, 18 жовтня, на зустрічі керівництва міста з делегацією батьків вихованців дитсадка №66.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19 19:03

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 жовтня в області зафіксовано 126 нових випадків COVID-19.

Прокуратура повернула державі землі історико-культурного значення 16:06

Рішенням Козелецького районного суду Чернігівської області задоволено позов обласної прокуратури в інтересах Чернігівської обласної державної адміністрації до приватних осіб та ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області про визнання недійсними наказів, свідоцтва про право власності та договору купівлі-продажу.

  Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору

Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору 16:04

Проведення рятувальниками Чернігівщини профілактичних відпрацювань житлового сектору є одним із методів боротьби з пожежами.

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 15:53

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 жовтня в області щеплено 377 016 осіб (46,3% від загальної кількості населення).