Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 травня, 10:05:17

У Чернігові обговорили новий Закон про державне фінансування партій

10.12.2015   09:52Агенцiя

З 1 липня 2016 року Чернігівські осередки політичних партій будуть по-новому звітуватися про свої фінансові операції. З цієї дати вступає в силу нещодавно ухвалений Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції».

Яким чином нове законодавство зменшать політичну корупцію в країні обговорювали в Чернігові, під час круглого столу, 9 грудня.

Голова Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран, один із співавторів Закону, розказав про особливості застосування нового законодавства. Зокрема, всі парламентські партії з наступного року отримуватимуть державне фінансування, а після наступних парламентських виборів право на державне фінансування матимуть  партії, які  отримали не менше 2% голосів виборців. Значно посилюється контроль за фінансуванням партій від фізичних та юридичних осіб, обмежуються суми коштів, які можуть перераховуватися партіям(фінансування має становити 400 мінімальних зарплат для фізичних осіб і 800 мінімальних зарплат для юридичних осіб). Також вводиться, в тому числі, кримінальна відповідальність, за непрозоре фінансування та використання державних коштів.

Голова Центру громадської активності «Результат» Дарія Тихонова розповіла учасникам круглого столу про міжнародний досвід державного фінансування політичних партії. За її словами, більшість країн Європи запровадили цю практику ще кілька десятиріч тому.

Голова ГО «Чернігівський освітній центр «Ініціатива» Павло Пущенко розповів про те, яким чином впровадження нового Закону вплине на регіональну чернігівську політику. За його словами, останнім часом Чернігів став «ареною» відпрацювання брудних виборчих технологій, і, питання не лише в тому, аби посили контроль над фінансування партій, а й у виведенні або легалізації, так званих, «тіньових» коштів, які, під час виборчих кампаній, ідуть на оплату агітаторів, працівників виборчих штабів та інші витрати. Також важливим питанням є боротьба  з діяльністю так званих благодійних фондів, які фактично займаються підкупом виборців.

Присутні на обговоренні представники політичних сил, громадські діячі та журналісти підтримали думку спікерів про те, що без запровадження реального моніторингу фінансування партій на місцях, ефективність реалізації норм Закону буде мінімальною. Тому, і громадськості, і політичним партіям треба готуватися, аби після 1 липня система фінансування партій дійсно змінилася.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщину активно просуватимуть як туристичну локацію цього літа

Чернігівщину активно просуватимуть як туристичну локацію цього літа 10:03

26 травня заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван провів нараду з питань напрацювання шляхів розвитку туристичної галузі області. У нараді взяли участь представники Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, підвідомчих установ та представники туристичної та IT-сфери.

Презентована продукція ДК

Презентована продукція ДК "Укрторф" 09:46

25 травня у приміщенні будинку засідань обласної ради в рамках наради з питань розвитку Державного підприємства «Чернігівторф» відбулась презентація продукції торфовидобувних підприємств Державного концерну «Укрторф».

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській 09:36

У Чернігові на вулиці Київській тривають роботи з заміни магістральних водогону та каналізації. Щоби при цій заміні жителі вулиці не лишалися без води, КП «Чернігівводоканал» поетапно робить тимчасові перепідключення цих абонентів на водопостачання по тимчасовій схемі.

Обласна влада та концерн

Обласна влада та концерн "Укрторф" обговорили варіанти виведення торф'яної галузі з кризи 09:24

Обласна влада готова підтримати розвиток торф’яної галузі на Чернігівщині. Але на чолі ДП «Чернігівторф» повинна стати людина, яка матиме конкретний план виводу підприємства зі стагнації.