Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 жовтня, 16:28:53

У Чернігові обговорили новий Закон про державне фінансування партій

10.12.2015   09:52Агенцiя

З 1 липня 2016 року Чернігівські осередки політичних партій будуть по-новому звітуватися про свої фінансові операції. З цієї дати вступає в силу нещодавно ухвалений Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції».

Яким чином нове законодавство зменшать політичну корупцію в країні обговорювали в Чернігові, під час круглого столу, 9 грудня.

Голова Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран, один із співавторів Закону, розказав про особливості застосування нового законодавства. Зокрема, всі парламентські партії з наступного року отримуватимуть державне фінансування, а після наступних парламентських виборів право на державне фінансування матимуть  партії, які  отримали не менше 2% голосів виборців. Значно посилюється контроль за фінансуванням партій від фізичних та юридичних осіб, обмежуються суми коштів, які можуть перераховуватися партіям(фінансування має становити 400 мінімальних зарплат для фізичних осіб і 800 мінімальних зарплат для юридичних осіб). Також вводиться, в тому числі, кримінальна відповідальність, за непрозоре фінансування та використання державних коштів.

Голова Центру громадської активності «Результат» Дарія Тихонова розповіла учасникам круглого столу про міжнародний досвід державного фінансування політичних партії. За її словами, більшість країн Європи запровадили цю практику ще кілька десятиріч тому.

Голова ГО «Чернігівський освітній центр «Ініціатива» Павло Пущенко розповів про те, яким чином впровадження нового Закону вплине на регіональну чернігівську політику. За його словами, останнім часом Чернігів став «ареною» відпрацювання брудних виборчих технологій, і, питання не лише в тому, аби посили контроль над фінансування партій, а й у виведенні або легалізації, так званих, «тіньових» коштів, які, під час виборчих кампаній, ідуть на оплату агітаторів, працівників виборчих штабів та інші витрати. Також важливим питанням є боротьба  з діяльністю так званих благодійних фондів, які фактично займаються підкупом виборців.

Присутні на обговоренні представники політичних сил, громадські діячі та журналісти підтримали думку спікерів про те, що без запровадження реального моніторингу фінансування партій на місцях, ефективність реалізації норм Закону буде мінімальною. Тому, і громадськості, і політичним партіям треба готуватися, аби після 1 липня система фінансування партій дійсно змінилася.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 655 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 655 осіб 12:55

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 20 жовтня року в області щеплено першою та другою дозою 387 106 людей.

Відсьогодні центри масової вакцинації в будні працюватимуть з 14 години

Відсьогодні центри масової вакцинації в будні працюватимуть з 14 години 12:46

У Чернігові всі центри масової вакцинації проти COVID-19 з середи, 20 жовтня, і до кінця цього тижня в будні дні відкриватимуться раніше. Вони працюватимуть з 14.00 год. до 19.00 год.

21-23 жовтня – перекриття руху автотранспорту на вул. Івана Мазепи

21-23 жовтня – перекриття руху автотранспорту на вул. Івана Мазепи 12:38

У Чернігові з 8.00 год. 21 жовтня по 20.00 год. 23 жовтня перекриватиметься рух автотранспорту на ділянці вул. Івана Мазепи від площі Перемоги до вул. Музичної. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 20 жовтня.

У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей

У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей 11:26

Краєзнавчий музей щойно відкрили в селищі Срібне Прилуцького району. Це стало можливим завдяки ініціативі керівництва Срібнянської громади та залучення підприємців.

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку “Кожен має право знати свої права”

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку “Кожен має право знати свої права” 11:11

В Освітній Дім прав людини-Чернігів завітали курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби спеціальності «Правоохоронна діяльність».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини