У Чернігові обговорили новий Закон про державне фінансування партій
З 1 липня 2016 року Чернігівські осередки політичних партій будуть по-новому звітуватися про свої фінансові операції. З цієї дати вступає в силу нещодавно ухвалений Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції».

Яким чином нове законодавство зменшать політичну корупцію в країні обговорювали в Чернігові, під час круглого столу, 9 грудня.
Голова Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран, один із співавторів Закону, розказав про особливості застосування нового законодавства. Зокрема, всі парламентські партії з наступного року отримуватимуть державне фінансування, а після наступних парламентських виборів право на державне фінансування матимуть партії, які отримали не менше 2% голосів виборців. Значно посилюється контроль за фінансуванням партій від фізичних та юридичних осіб, обмежуються суми коштів, які можуть перераховуватися партіям(фінансування має становити 400 мінімальних зарплат для фізичних осіб і 800 мінімальних зарплат для юридичних осіб). Також вводиться, в тому числі, кримінальна відповідальність, за непрозоре фінансування та використання державних коштів.
Голова Центру громадської активності «Результат» Дарія Тихонова розповіла учасникам круглого столу про міжнародний досвід державного фінансування політичних партії. За її словами, більшість країн Європи запровадили цю практику ще кілька десятиріч тому.
Голова ГО «Чернігівський освітній центр «Ініціатива» Павло Пущенко розповів про те, яким чином впровадження нового Закону вплине на регіональну чернігівську політику. За його словами, останнім часом Чернігів став «ареною» відпрацювання брудних виборчих технологій, і, питання не лише в тому, аби посили контроль над фінансування партій, а й у виведенні або легалізації, так званих, «тіньових» коштів, які, під час виборчих кампаній, ідуть на оплату агітаторів, працівників виборчих штабів та інші витрати. Також важливим питанням є боротьба з діяльністю так званих благодійних фондів, які фактично займаються підкупом виборців.
Присутні на обговоренні представники політичних сил, громадські діячі та журналісти підтримали думку спікерів про те, що без запровадження реального моніторингу фінансування партій на місцях, ефективність реалізації норм Закону буде мінімальною. Тому, і громадськості, і політичним партіям треба готуватися, аби після 1 липня система фінансування партій дійсно змінилася.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.