Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 17:23:46

Обговорюємо законопроект "Про освіту"

09.12.2015   07:49Агенцiя

Нещодавно відбувся пленум комітету Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Одним із питань пленуму було обговорення законопроекту «Про освіту».

Не заперечуючи необхідності реформування освітньої галузі, учасники пленуму звернули увагу на недопущення погіршення прав учасників навчально-виховного процесу порівняно з діючим законодавством.

Особливу небезпеку криє у собі ч. 5 та ч. 7 ст. 11 законопроекту, яка передбачає мінімальну наповнюваність класів базової середньої освіти та мінімальну наповнюваність закладів профільної середньої освіти. У Чернігівській області 1579 класів шкіл ІІ та ІІІ ступенів мають наповнюваність менше 10 учнів. Причому 215 шкіл ІІ та ІІІ ступенів не мають жодного класу по 10 учнів. На весь Варвинський, Новгород-Сіверський та Талалаївський райони кількість учнів на паралелі не досягає 100, а на Куликівський, Сосницький та Срібнянський – навіть 75 учнів. Відстань від дому до школи вже нині в ряді випадків перевищує 40 км. Неврахування демографічної ситуації призведе до того, що у деяких районах базові школи залишаться лише у райцентрах, а профільні будуть навіть не у кожному райцентрі. Таке «реформування» призведе не лише до масового звільнення працівників, а й до позбавлення значної частини учнів права на освіту. Так, в умовах нинішньої економічної ситуації та стану доріг ні батьки, ні органи влади не матимуть змоги забезпечувати навчання учнів за десятки кілометрів від дому.

Учасники пленуму дали негативну оцінку законопроекту в частині фінансування освітньої галузі, гарантій в оплаті праці педагогічних працівників та спеціалістів освіти, сертифікації. Вони висловили незгоду щодо запровадження контрактної форми трудового договору з педагогічними працівниками та обрання їх за конкурсом, визначення максимального навчального навантаження на рівні підзаконних нормативних актів, а не закону. Неприпустимими, вважають члени комітету, є також норми про збільшення робочого часу учителя, оплату вчителем підвищення своєї кваліфікації й повернення студентами коштів за навчання.

Учасники пленуму прийняли звернення щодо законопроекту «Про освіту». Таку ж позицію засвідчили своїми особистими підписами понад 640 тисяч освітян з усієї України, серед яких 8 тисяч – це підписи працівників закладів освіти Чернігівщини. Усі ці підписи надіслані Комітету Верховної ради з питань науки і освіти, який провів 25 листопада розширене засідання щодо обговорення проекту Закону України «Про освіту». Голова Комітету Лілія Гриневич повідомила, що робоча група, куди увійшли співробітники Комітету, Міністерства освіти і науки України, представники громадськості, академій, освітніх установ та експерти, виявила системні недоліки документу, які не дозволять вирішити повною мірою покладені на нього завдання удосконалити правові механізми реалізації конституційного права громадян на рівний доступ до якісної освіти на всіх рівнях, забезпечення децентралізації управління системою освіти, чіткого розмежування повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування тощо, які заявлені у Пояснювальній записці до проекту Закону.

І після голосування Комітет рекомендував Верховній Раді України проект закону України «Про освіту», внесений Кабінетом Міністрів України, повернути суб’єкту законодавчої.

Останні новини Чернігівщини

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19 15:33

Протягом минулої доби зафіксовано 1 випадок COVID-19 у Прилуках та 2 у Чернігові.

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів 13:04

У Чернігові проходила традиційна планова вакцинація тварин проти сказу. Спеціалісти міської державної лікарні ветеринарної медицини працювали на виїзді у 14 різних мікрорайонах міста.

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце 12:36

У 2019 р. від стаціонарних джерел забруднення підприємств області в повітряний басейн надійшло 27,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 8% менше, ніж у 2018 р.

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини