Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 липня, 07:03:02

Поліція навчала підлітків уникати насильства

27.11.2015   08:21

Представники Управління превентивної діяльності поліції провели інтерактивний урок для вихованців Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, роз'яснивши види насильства та способи протидії йому.

Цей навчально-виховний заклад був не випадково обраний для проведення уроку саме з тематики насильства, в тому числі родинного. В Чернігівському центрі соціально-психологічної реабілітації утримуються діти переважно з неблагополучних сімей.

Багатьом з них самим довелося у минулому відчути на собі прояви насильства, а подекуди - й виступати в ролі агресорів. Тож для цієї категорії юних громадян життєво важливі знання як щодо способів реагування на насильство у відношенні них, так і щодо вміння утримуватися від агресивної поведінки та передбачати її можливі правові наслідки.

До участі в уроці були запрошені підлітки різного віку, від 11 до 17 років. Слухачі виховного заходу, насамперед, за підтримки тренера з поліції визначили основні види насильства (фізичне, психологічне, економічне та сексуальне) та розглянули на прикладах, чим вони відрізняються. Також вони відразу усвідомили, що два чи й більше видів насильства можуть поєднуватися в одній агресивній дії.

Діти із задоволенням продемонстрували свої знання стосовно того, куди слід звертатися по допомогу в разі вчинення насильства. Причому першою серед названих кожним фігурувала саме поліція. Вона здатна і зупинити агресора, і притягти його до відповідальності, - пояснили підлітки. На цьому етапі уроку співрозмовники обговорили види відповідальності за насильницькі дії, застосувавши нові знання при розборі уявних життєвих ситуацій.

Підсумком заняття стала гра під умовною назвою «Відро для сміття», покликана нейтралізувати негативний попередній досвід учасників. Кожному з підлітків тренер-поліцейський запропонувала перерахувати на спеціально розданих аркушах паперу образи, завдані їм будь-коли і які їх досі гнітять. Папірці із гіркими словами належало ритуально знищити, зім'явши або розірвавши на дрібні шматки, та викинути у кошик для сміття.

Як зазначила практичний психолог реабілітаційного центру Олена Данилець, досвід спілкування з підлітками на подібні, важливі для них теми переконує, що вони й цього разу все добре почули, побачили і як слід засвоїли. Тож є надія, що здобуті на цьому уроці знання стануть їм у нагоді у подальшому житті та втримають від хибних кроків.

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігова затримала чоловіка за намагання зґвалтувати малолітню дівчинку

Поліція Чернігова затримала чоловіка за намагання зґвалтувати малолітню дівчинку 18:30

Співробітники Чернігівського районного управління поліції затримали 54- річного чоловіка, який заманив до себе додому 13-річну дівчинку, погрожував їй, бив та намагався зґвалтувати. Поліцейські помістили чоловіка до ізолятора тимчасового тримання.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 901 особу

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 901 особу 18:19

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 29 липня в області щеплено першою та другою дозою 143 255 людей.

На Чернігівщині у липні дорожніми роботами охоплено 10 ділянок траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка

На Чернігівщині у липні дорожніми роботами охоплено 10 ділянок траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка 16:20

Це відрізок дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка поблизу села Манжосвіка, що під Прилуками.

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття 13:54

У Чернігові на вулиці Хлібопекарській 28 липня працівники підрядної організації "ШБУ-14" завершували поточний середній ремонт дороги - вкладали верхній шар асфальтобетонного покриття.

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року 13:31

У січні–червні 2021р. вантажообіг підприємств транспорту становив 521 млн.ткм, що на 8% більше від обсягу січня–червня 2020р.