Поліція навчала підлітків уникати насильства
Представники Управління превентивної діяльності поліції провели інтерактивний урок для вихованців Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, роз'яснивши види насильства та способи протидії йому.

Цей навчально-виховний заклад був не випадково обраний для проведення уроку саме з тематики насильства, в тому числі родинного. В Чернігівському центрі соціально-психологічної реабілітації утримуються діти переважно з неблагополучних сімей.
Багатьом з них самим довелося у минулому відчути на собі прояви насильства, а подекуди - й виступати в ролі агресорів. Тож для цієї категорії юних громадян життєво важливі знання як щодо способів реагування на насильство у відношенні них, так і щодо вміння утримуватися від агресивної поведінки та передбачати її можливі правові наслідки.
До участі в уроці були запрошені підлітки різного віку, від 11 до 17 років. Слухачі виховного заходу, насамперед, за підтримки тренера з поліції визначили основні види насильства (фізичне, психологічне, економічне та сексуальне) та розглянули на прикладах, чим вони відрізняються. Також вони відразу усвідомили, що два чи й більше видів насильства можуть поєднуватися в одній агресивній дії.
Діти із задоволенням продемонстрували свої знання стосовно того, куди слід звертатися по допомогу в разі вчинення насильства. Причому першою серед названих кожним фігурувала саме поліція. Вона здатна і зупинити агресора, і притягти його до відповідальності, - пояснили підлітки. На цьому етапі уроку співрозмовники обговорили види відповідальності за насильницькі дії, застосувавши нові знання при розборі уявних життєвих ситуацій.
Підсумком заняття стала гра під умовною назвою «Відро для сміття», покликана нейтралізувати негативний попередній досвід учасників. Кожному з підлітків тренер-поліцейський запропонувала перерахувати на спеціально розданих аркушах паперу образи, завдані їм будь-коли і які їх досі гнітять. Папірці із гіркими словами належало ритуально знищити, зім'явши або розірвавши на дрібні шматки, та викинути у кошик для сміття.
Як зазначила практичний психолог реабілітаційного центру Олена Данилець, досвід спілкування з підлітками на подібні, важливі для них теми переконує, що вони й цього разу все добре почули, побачили і як слід засвоїли. Тож є надія, що здобуті на цьому уроці знання стануть їм у нагоді у подальшому житті та втримають від хибних кроків.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.