Політеху – 55! ВІДЕО
Найбільший в області вищий навчальний заклад святкує ювілей. Починалося все в 1960-му році, коли в Чернігові був організований загально-технічний факультет, підпорядкований Київському політехнічному інституту.

Зараз Технологічний університет має статус національного, до його складу входять два коледжі, чотири навчально-наукові інститути, центр післядипломної освіти, діє аспірантура та докторантура.
Від загально-технічного факультету до багатопрофільного навчально-наукового центру – Чернігівському національному технологічному університету є чим пишатися. За 55 років роботи вишу в його структурі відбулося багато змін, і зараз велика й дружна студентсько-викладацька родина – це майже 15 тисяч людей. І всі єдині в головній меті, каже ректор Сергій Шкарлет, і мета ця – розвиток нашої держави. Основні успіхи університету, звичайно, навчальні й наукові, та не слід забувати й про людські. Сергій Шкарлет, ректор ЧНТУ: «Ми всі орієнтовані на забезпечення конкурентних переваг нашим випускникам, ми всі відповідальні перед батьками за дітей, яких беремо на навчання, самі перед собою за тих громадян, яких ми випускаємо: чи будуть вони свідомі, чи будуть вони патріотами своєї держави, мабуть, сьогодні це найважливіше».
Вищий навчальний заклад не може існувати без науки, студенти технологічного мають можливість займатися дослідженнями вже з перших курсів. Результатами пишаються, та не хизуються. Юрій Шоломій, наприклад, більш охоче розповідає про своє захоплення фотографією та гру в рок-гурті, а тим часом викладачі називають його одним з кращих студентів-науковців вишу. Юрій Шоломій, студент 6-го курсу ЧНТУ: «Є певна кількість наукових статей, участь в конференціях, проектах як наукового, так і практичного спрямування».
Усіх наукових здобутків університету не перелічити, та за цими численними успіхами стоять люди. Тут працює більше ста докторів і понад триста кандидатів наук. Цікаво, що значна частина викладачів вишу – його випускники, є й цілі викладацькі сім’ї. Ірина Прибитько розповідає, вступала тоді ще до філіалу КПІ свідомо, адже всі в родині мають технічну освіту. Тож вважає себе «технарем» за покликанням. На начебто непідходящій для дівчини кафедрі зварювання залишилася спочатку в аспірантурі, потім захистила кандидатську, а зараз вже сама завідувач. Ірина Прибитько, завідувач кафедри ЧНТУ: «Я люблю свій університет, і якби можна було вибрати інше життя, я б вибрала його, і це не банальність, я дійсно пишаюся. Моя дочка цього року також вступила до цього університету, і теж вона обрала його сама, дивлячись на мене, на те, як я працюю».
Олександр Велігорський – завідувач кафедри, також випускник чернігівського політеху. Працювати тут почав ще навчаючись на п’ятому курсі. Олександр Велігорський, завідувач кафедри ЧНТУ: «Працював спочатку інженером на кафедрі і займався ремонтом електрообладнання, потім вступив до аспірантури, захистив дисертацію, і таким чином залишився в університеті». Олександр розповідає, коли запрацювала програма стажування викладачів та студентів за кордоном, разом з колегами вирішили скористатися можливістю. З цього почалася співпраця з європейськими науковцями. Олександр Велігорський: «Після цього зв’язки по всій Європі – від Естонії і Швеції до Іспанії і Португалії».
Сьогодні університет має більше 50 зарубіжних організацій-партнерів з понад 30-ти країн світу, організовує міжнародні семінари та конференції. Започатковується у виші й англомовне навчання.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.