Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 жовтня, 15:08:45

Навчання новообраних голів територіальних громад

24.11.2015   08:14Агенцiя

Навчання новообраних голів територіальних громад розпочалося в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів (професійна програма підвищення кваліфікації за галуззю знань, напрямом підготовки 1501 «Державне управління», 1 сесія). У відкритті заходу взяв участь директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.

Впродовж тижня (з 23 по 27 листопада) очільники територіальних громад ознайомляться з правовими засадами діяльності органів місцевого самоврядування; змінами до Конституції України в частині децентралізації (нові переваги та виклики); положеннями сучасного антикорупційного законодавства (Закон України «Про запобігання корупції»); процедурою об’єднання територіальних громад; регламентом роботи органу місцевого самоврядування, організаційно-кадровим забезпеченням діяльності органів місцевого самоврядування; плануванням роботи органу місцевого самоврядування, підготовкою та проведенням сесій; правовими засадами та організаційні принципи реалізації положень законодавства України про декомунізацію.

Учасники навчання розглянуть систему місцевого самоврядування як фактор демократизації суспільства; дізнаються про підходи до розроблення програм економічного і соціального розвитку, цільових програм; повноваження органів місцевого самоврядування у сфері бюджету та фінансів; порядок підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізуватися за рахунок Державного фонду регіонального розвитку; роль органів місцевого самоврядування в наданні безоплатної правової допомоги та механізм реалізації права на безоплатну вторинну правову допомогу.

Сільські та селищні голови звернуть увагу на положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (сільськогосподарський аспект); повноваження органів місцевого самоврядування: володіння, користування та розпорядження об’єктами комунальної власності; основи земельного законодавства України; регулювання трудових відносин в межах КЗпП України, оплату праці в органах місцевого самоврядування. Також розглядатимуться новації та проблемні питання у сфері державних закупівель (електронні державні закупівлі: сутність та механізми проведення); практика застосування Закону України «Про адміністративні послуги в Україні» при наданні адміністративних послуг через Центри надання адміністративних послуг. Окрім цього, вони ознайомляться з досвідом роботи сільських голів в Україні та особливостями системи місцевого самоврядування в США.

Керівники територіальних громад візьмуть участь у зустрічі за «круглим столом», під час якої розглядатимуться повноваження органів місцевого самоврядування у забезпеченні громадського порядку, дотриманні правил пожежної, техногенної безпеки та дорожнього руху в територіальній громаді.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів і Амстердам стали партнерами в європейському проєкті кліматичної нейтральності 11:42

Місто Чернігів отримало європейського партнера — місто Амстердам — у межах міжнародного проєкту SUN4Ukraine (Sustainable Urban Net Zero Network for Ukraine).

 Медицина без бар’єрів: у Бобровицькій громаді працює мобільна клініка

Медицина без бар’єрів: у Бобровицькій громаді працює мобільна клініка 11:39

Доступність медичних послуг – один із пріоритетів Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Над цим на Бобровиччині працюють як лікарі, так і керівництво громади разом з депутатським корпусом.

У Чернігові відкрилася фотовиставка «Обличчя стійкості» 11:22

23 жовтня у Чернігові відкрилася фотовиставка «Обличчя стійкості», присвячена незламності українських жінок у період війни, та організована Коаліцією «Чернігівщина 1325».

У січні-вересні 2025 року на Чернігівщині сплачено 30,7 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 11:07

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-вересні 2025 року сплачено 19,4 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 25,4 відс. (на 3,9 млрд грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2024 року.

До Всесвітнього тижня ядерної науки: у 100 школах проведуть XR-виставку «Чорнобиль у війні: уроки ядерної безпеки»

До Всесвітнього тижня ядерної науки: у 100 школах проведуть XR-виставку «Чорнобиль у війні: уроки ядерної безпеки» 10:12

Вперше в Україні до Nuclear Science Week — Всесвітнього тижня ядерної науки — музейники, науковці та освітяни запускають одразу у 100 школах XR-виставку «Чорнобиль у війні: уроки ядерної безпеки».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини