Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 грудня, 09:11:40

Якщо ви не маєте професії або ваш фах не затребуваний на сучасному ринку праці

17.11.2015   15:44Агенцiя

Державна служба зайнятості пропонує вам безкоштовно скористатися послугою з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Згідно з чинним законодавством професійне навчання організовується на замовлення роботодавців або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності, що гарантує ваше майбутнє працевлаштування.

Всі витрати, пов'язані з організацією навчання, здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Крім того, у період професійного навчання служба зайнятості надає громадянам допомогу по безробіттю, що була їм попередньо призначена, при потребі компенсує витрати на проїзд та проходження медичного огляду, забезпечує проживання в гуртожитку.

Безробітні вчаться на підприємствах, а також у навчальних закладах як Чернігівської області, так і за її межами. Це й професійно-технічні та вищі навчальні заклади, навчально-курсові комбінати, автомобільні школи тощо. Крім того, служба зайнятості України має власну мережу навчальних закладів. Це сучасні центри професійно-технічної освіти з потужною навчально-виробничою базою європейського рівня. Такі заклади нині діють у Рівненській, Одеській, Харківській, Сумській, Львівській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Донецькій та Луганській областях.
Загалом протягом січня-жовтня 2015 року на Чернігівщині цією послугою скористалися майже 4700 громадян.

В області нині потрібні водії автотранспортних засобів, продавці, кухарі, слюсарі-ремонтники, трактористи, електрогазозварники, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, а в Чернігові, зокрема, водії тролейбусів. На фахівців цієї професії в обласному центрі сталий попит, адже кваліфікованих тролейбусників у місті бракує. Здобути затребувану на ринку праці професію можна безкоштовно за сприяння служби зайнятості.

Наразі за її направленням десять безробітних громадян уже оволодівають новою для них професією. Під час навчання, яке розпочалося наприкінці жовтня і триватиме 5,7 місяців, слухачі опанують теорію та пройдуть практику.

За цей час вони ознайомляться з рядом дисциплін, зокрема основами галузевої економіки і підприємництва, правових знань, інформаційними технологіями, будовою та технічним обладнанням тролейбуса, правилами дорожнього руху, охороною праці, основами безпеки руху, експлуатації тролейбуса і правилами обслуговування пасажирів. Кваліфіковані викладачі, сучасні методики навчання сприяють ефективному засвоєнню нових знань. Теоретичний курс безробітні опановують на базі КП «Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат». До речі, це – єдиний навчальний заклад в області, який готує таких фахівців.

Потім, на виробничій практиці, слухачі закріплять здобуті знання та вчитимуться обслуговувати тролейбуси. Стажуватимуться вони в КП «Чернігівське тролейбусне управління» Чернігівської міськради, куди за направленням служби зайнятості й будуть працевлаштовані після успішної здачі всіх іспитів.

Цього року вже одна група слухачів закінчила навчання. В результаті сім безробітних працевлаштовано водіями тролейбусів.

Отже, якщо і ви мрієте здобути актуальну професію і прагнете знайти роботу, звертайтесь до служби зайнятості! Можливість освоїти фах, який сьогодні користується попитом на ринку праці, або підвищити свою кваліфікацію до сучасних вимог роботодавців для багатьох громадян є запорукою успішного працевлаштування.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:45

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 1 грудня по 8:00 2 грудня 2020 року.

Мешканці Менської ОТГ на Чернігівщинідолучились до

Мешканці Менської ОТГ на Чернігівщинідолучились до "картування" екологічних проблем громади 08:33

Активні мешканціз сіл Дягова, Ліски, Феськівка, Величківка та Макошине Менської ОТГ долучились до екологічного картування громади, організованого ГО Центр «Доброчин» в рамках проєкту «Ефективне комплексне управління охороною довкілля в Менській ОТГ».

Голова ОДА доручила активізувати протидію нелегальним рубкам лісів

Голова ОДА доручила активізувати протидію нелегальним рубкам лісів 08:17

За підсумками апаратної наради голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко доручила органам безпеки та правопорядку вжити додаткових заходів для посилення роботи з протидії тіньовим вирубкам лісу та нелегального обігу лісоматеріалів.

Новий Регламент Чернігівської міської ради для її VIII скликання затверджений

Новий Регламент Чернігівської міської ради для її VIII скликання затверджений 08:03

1 грудня на пленарному засіданні сесії затвердили Регламент Чернігівської міської ради VIII скликання. Головний документ, за яким працюватиме Чернігівська міська рада.

Фермер добровільно виконав вимоги прокурора, звільнивши 2 га самовільно зайнятої ним землі

Фермер добровільно виконав вимоги прокурора, звільнивши 2 га самовільно зайнятої ним землі 07:51

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 24 листопада 2020 року провадження у справі за позовом Бахмацької місцевої прокуратури закрито з огляду на добровільність виконання позовних вимог прокурора.

АНОНСИ ПОДІЙ