Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 липня, 11:30:01

Якщо ви не маєте професії або ваш фах не затребуваний на сучасному ринку праці

17.11.2015   15:44Агенцiя

Державна служба зайнятості пропонує вам безкоштовно скористатися послугою з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Згідно з чинним законодавством професійне навчання організовується на замовлення роботодавців або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності, що гарантує ваше майбутнє працевлаштування.

Всі витрати, пов'язані з організацією навчання, здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Крім того, у період професійного навчання служба зайнятості надає громадянам допомогу по безробіттю, що була їм попередньо призначена, при потребі компенсує витрати на проїзд та проходження медичного огляду, забезпечує проживання в гуртожитку.

Безробітні вчаться на підприємствах, а також у навчальних закладах як Чернігівської області, так і за її межами. Це й професійно-технічні та вищі навчальні заклади, навчально-курсові комбінати, автомобільні школи тощо. Крім того, служба зайнятості України має власну мережу навчальних закладів. Це сучасні центри професійно-технічної освіти з потужною навчально-виробничою базою європейського рівня. Такі заклади нині діють у Рівненській, Одеській, Харківській, Сумській, Львівській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Донецькій та Луганській областях.
Загалом протягом січня-жовтня 2015 року на Чернігівщині цією послугою скористалися майже 4700 громадян.

В області нині потрібні водії автотранспортних засобів, продавці, кухарі, слюсарі-ремонтники, трактористи, електрогазозварники, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, а в Чернігові, зокрема, водії тролейбусів. На фахівців цієї професії в обласному центрі сталий попит, адже кваліфікованих тролейбусників у місті бракує. Здобути затребувану на ринку праці професію можна безкоштовно за сприяння служби зайнятості.

Наразі за її направленням десять безробітних громадян уже оволодівають новою для них професією. Під час навчання, яке розпочалося наприкінці жовтня і триватиме 5,7 місяців, слухачі опанують теорію та пройдуть практику.

За цей час вони ознайомляться з рядом дисциплін, зокрема основами галузевої економіки і підприємництва, правових знань, інформаційними технологіями, будовою та технічним обладнанням тролейбуса, правилами дорожнього руху, охороною праці, основами безпеки руху, експлуатації тролейбуса і правилами обслуговування пасажирів. Кваліфіковані викладачі, сучасні методики навчання сприяють ефективному засвоєнню нових знань. Теоретичний курс безробітні опановують на базі КП «Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат». До речі, це – єдиний навчальний заклад в області, який готує таких фахівців.

Потім, на виробничій практиці, слухачі закріплять здобуті знання та вчитимуться обслуговувати тролейбуси. Стажуватимуться вони в КП «Чернігівське тролейбусне управління» Чернігівської міськради, куди за направленням служби зайнятості й будуть працевлаштовані після успішної здачі всіх іспитів.

Цього року вже одна група слухачів закінчила навчання. В результаті сім безробітних працевлаштовано водіями тролейбусів.

Отже, якщо і ви мрієте здобути актуальну професію і прагнете знайти роботу, звертайтесь до служби зайнятості! Можливість освоїти фах, який сьогодні користується попитом на ринку праці, або підвищити свою кваліфікацію до сучасних вимог роботодавців для багатьох громадян є запорукою успішного працевлаштування.

Останні новини Чернігівщини

 Поліція Чернігівщини встановлює обставини падіння 4-річної дитини з вікна п’ятого поверху

Поліція Чернігівщини встановлює обставини падіння 4-річної дитини з вікна п’ятого поверху 14:00

Співробітники Чернігівського районного управління поліції відкрили кримінальне провадження за фактом травмування хлопчика 2020 року народження внаслідок падіння з вікна багатоповерхівки. Малюка госпіталізовано до дитячої обласної лікарні.

Виконком затвердив тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також на послугу з управління побутовими відходами

Виконком затвердив тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також на послугу з управління побутовими відходами 13:44

Тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також середньозважений тариф на послугу з управління побутовими відходами сьогодні, 22 липня, затвердив виконавчий комітет Чернігівської міської ради.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:34

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

4,8 тис. пропозицій роботи налічувалося у базі вакансій обласної служби зайнятості протягом І півріччя 2024 року

4,8 тис. пропозицій роботи налічувалося у базі вакансій обласної служби зайнятості протягом І півріччя 2024 року 13:32

А це на третину більше відповідного показника минулого року, що свідчить про поступове відновлення виробничих потужностей та інфраструктури на Чернігівщині.

 Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 66 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 66 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 09:20

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини