Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 листопада, 01:12:41

Вищі навчальні заклади Чернігівщини щороку випускають близько 6 тис. фахівців різного рівня

17.11.2015   07:35Агенцiя

17 листопада щорічно в Україні відзначається Міжнародний день студентів.

ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка

ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка

На Чернігівщині підготовку фахівців із вищою освітою здійснюють 17 самостійних вищих навчальних закладів, зокрема 3 університети, 7 коледжів, 4 училища та 3 технікуми, в яких щорічно вищу освіту здобувають понад 21 тис. студентів. Половина з них навчається за рахунок державного бюджету.

Традиційно частка студенток перевищує частку студентів-чоловіків (55% проти 45%).

Вищі навчальні заклади Чернігівщини щороку випускають близько 6 тис. фахівців різного рівня, з яких майже 40% отримує кваліфікацію спеці-аліста, 35% – молодшого спеціаліста, 15% – бакалавра та 10% – магістра.

Найбільшою популярністю серед студентів користуються спеціальності за галузями підготовки: право, економіка та підприємництво, гуманітарні науки, педагогічна освіта, медицина.
   
Крім того, на території області у відокремлених структурних підрозділах ВНЗ інших регіонів України щороку навчається близько 4 тис. студентів і  1 тис. фахівців випускається з вищою освітою.

Останні новини Чернігівщини

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я 11:44

Різдвяний піст щорічно розпочинається 28 листопада, а закінчується на Святвечір – 6 січня. Триває він 40 днів, тому однією з його назв є Мала Чотиридесятниця (Великою є Чотиридесятниця перед Великоднем).

9 ідей, як прикрасити дім до різдвяних свят своїми руками 11:39

Щоб зустріти різдвяні свята у всеозброєнні, потрібно вже восени починати думати про прикрашання будинку. Гірлянди, свічники, різдвяні вінки, ялинка з дощику або гілок – все це створює казковий настрій, змушує вірити в диво і чекати свят з нетерпінням.

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво 11:23

Пеките имбирное, яблочно-карамельное, шоколадное печенье всевозможных форм, украшайте глазурью, дарите друзьям или вешайте на ёлку. Если, конечно, сможете устоять и не съесть всё сразу.

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року 11:03

Тиждень починається з повного місяця, він же напівтіньове місячне затемнення на висхідному місячному вузлі в знаку Близнюки 30 листопада об 11:43 за київським часом, яке відкриває коридор затемнень осінь – зима 2020. Місячне затемнення вносить спотворення в чуттєву сферу, в особисті взаємини, знижує інстинкт самозбереження. Нове входить в наше життя, з'являється необхідність оновитися і залишити старе.