У 2016-му ЗНО триватиме з 5 травня до 10 липня
Про особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання знань цьогорічних випускників йшлося на черговому засіданні прес-клубу «Ділове слово».
Директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва повідомила, що Міністерством освіти та науки України 5 листопада затверджено календарний план проведення ЗНО.
Відповідно до цього плану, перший і чи не найважливіший зріз знань – ЗНО з української мови – здійснюватиметься 5 травня. Його вага підсилюється тим, що тільки набравши хоча б мінімум (сто) балів випускник може бути допущений до наступного тестування (щоправда, це не стосується обов’язкового випробування з математики чи історії).
Обов’язковим для випускників цього навчального року стане ще одне тестування: на вибір пропонується математика чи історія України. Тестування з математики проведуть 11 травня, з історії – 13-го. Випускник має право обрати одну з цих дисциплін незалежно від профілю навчального закладу чи класу.
За результатами цих тестувань випускник отримає дві оцінки: ДПА за 12-бальною шкалою та ЗНО за 200-бальною. Дворівневих тестів цьогоріч не використовуватимуть. Реєструватимуть учасників ЗНО з 1 лютого до 18 березня 2016 року.
Особи, які зареєструються для проходження ЗНО, матимуть можливість скласти тести з таких предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, російська мова, французька мова, і обрати не більше чотирьох з них.
Традиційно ознайомитись з процедурою та випробувати свої сили можна буде під час пробного тестування. Реєстрація на нього триватиме з 5 до 30 січня 2016 року. Знання з української мови можна буде перевірити 2 квітня, з решти шкільних наук – 9-го.
У Чернігівській області 5873 випускники загальноосвітніх навчальних закладів (у 2015 році — 6528) складатимуть зовнішнє незалежне оцінювання як для отримання атестата про повну загальну середню освіту, так і для вступу до вищих навчальних закладів.
Ще однією новацією для випускників стануть змінені правила вступу до вишів. Адже за новим законом вищі навчальні заклади отримали значно більшу самостійність, тому й умови вступу та навчання в них відтепер різнитимуться ще більше. Тому Світлана Сакаєва порадила майбутнім абітурієнтам обов’язково побувати в обраному навчальному закладі у «день відкритих дверей».
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17
Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.
Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55
Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.
Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13
З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.
У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37
У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.
Робота без бар’єрів 15:14
Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.