Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 травня, 20:02:36

Напрями соціальної підтримки неповнолітніх, які перебувають у конфлікті із законом

25.09.2015   07:09Агенцiя

Одним із видів складних життєвих обставин, в які потрапляє людина, є перебування її або члена родини у конфлікті із законом. Це небажані та надзвичайно складні обставини в житті як для особи, яка порушила закон, так і для членів її сім’ї.

Відомо, що в подальшому засуджена людина опиняється в ситуації нової соціальної реальності. На жаль, не кожному вдається самостійно перебороти складнощі у поверненні до загальноприйнятих норм життя, тому наслідки можуть бути негативними - втрата родинних стосунків, втрата здоров’я внаслідок обраного людиною способу життя та інше.

Підлітки, які перебувають у конфлікті із законом, відносяться до категорії осіб так званої групи ризику. Це обумовлено двома ознаками проблем.

По-перше, це низка негативних соціальних чинників юридичного та матеріального характеру: відсутність, як правило, майна, достатньої освіти, конкурентоспроможної професії, досвіду спілкування і відстоювання своїх прав у численних інстанціях, брак набутих міцних соціальних зв’язків, які б допомогли у вирішенні проблем. По-друге, це відсутність достатнього життєвого досвіду, сформованих соціально-психологічних стереотипів, усталених навичок дотримання загальноприйнятих соціальних норм поведінки. Досить часто більшість цих проблем поєднані в комплексі, що вкрай загострює ситуацію клієнта, зумовлює труднощі легалізації і набуття прийнятного соціального статусу, проблеми у працевлаштуванні, подальшому навчанні, стосунках з оточенням.

Основним очікуваним результатом соціальної роботи з неповнолітніми, які перебувають у конфлікті із законом, має стати набуття прийнятного соціального статусу особистості, формування відчуття психологічного комфорту клієнтів від ведення способу життя, сумісного із загальноприйнятими у суспільстві нормами і правилами.

Цьому сприяє групова профілактична та інформаційна робота з названою категорією дітей.

Чернігівським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Чернігівським міським відділом кримінально-виконавчої інспекції було проведено просвітницько–профілактичне заняття для неповнолітніх, засуджених до виконання покарань без позбавлення волі, на базі Клініки, дружньої до молоді.

Мета заходу – підвищити рівень знань учасників про небезпеку інфікування хворобами, що передаються статевим шляхом, ВІЛ/СНІД, а також сприяти засвоєнню навичок їх профілактики.

Психолог КДМ Павло Коротков під час заняття навчав дітей налагодженню контакту із соціальним оточенням, а також взаємовідносин із однолітками.
 

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового очільника Прилуцької РДА

Представлено нового очільника Прилуцької РДА 18:34

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Прилуцької районної державної адміністрації Олесю Кісленко.

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату 16:34

Чернігівський клуб здобув виїзну перемогу і продовжує боротьбу за медалі УПЛ.

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями 14:49

Формування структури цілей та завдань майбутньої стратегії розвитку – ключове питання, що обговорювалося під час третього засідання робочої групи Кіптівської об`єднаної територіальної громади – це основа головного планувального документу громади.

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію 14:41

Станом на 11 годину 30 травня в Чернігівській області + 13 випадків коронавірусу.

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні  коштами комунального підприємства та службовій недбалості

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні коштами комунального підприємства та службовій недбалості 12:52

Прокуратура Чернігівської області повідомила про підозру у службовій недбалості та заволодінні чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем головному бухгалтеру одного з комунальних підприємств області ( ч. 2, ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України).